Zavrieť

Porady

postup na katastrálnom úrade

Ahoj. Chcem sa spýtať, aký je postup na katastrálnom úrade, ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu. Poradíte mi? Aké sú poplatky za vklad? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    zavisi od pocet pravnych ukonov v zmluve. kto ti robil zmluvu, ze ti nepovedal co s tym?

    hanusvas je offline (nepripojený) hanusvas

    fantom opery hanusvas
    A co ma zmluvne pravo (obc. obch. zakonnik) spolocne s internymi procesnymi ukonmi na katastri? Existuje milion podob zmluv, ktore s katastrom nemaju nic spolocne. Zaklady ucel zmluvy ako takej je osetrit obchodnu transakciu..Co ak si zmluvu robila/a sama? Preco kladies otazky ak uz nevies poradit?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu
    ak ide o zápis novej parcely treba geometrický plán

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podali sme návrh na zrýchlený vklad do katastra. Ak kataster nedodrží lehotu na zápis - je možné žiadať vrátenie poplatku za zrýchlený vklad ? Má s tým niekto praktickú skúsenosť ?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    hanusvas Pozri príspevok
    A co ma zmluvne pravo (obc. obch. zakonnik) spolocne s internymi procesnymi ukonmi na katastri? Existuje milion podob zmluv, ktore s katastrom nemaju nic spolocne. Zaklady ucel zmluvy ako takej je osetrit obchodnu transakciu..Co ak si zmluvu robila/a sama? Preco kladies otazky ak uz nevies poradit?
    vsak som polozil doplnujucu otazku, kolko pravnych ukonov bolo v zmluve, neviem co sa ti nezda...

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Nemám praktickú skúsenosť, ale mám len info od známych, že poplatok za zrýchlený vklad kataster vracal, keď nedodržal skrátenú lehotu.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Správny orgán vyberie poplatok podľa tejto položky vo výške 8 000 Sk / 265,50 € , ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní. Ak sa konanie prerušilo, lehota prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Príplatok za urýchlené rozhodnutie je splatný v deň doručenia návrhu na vklad. Ak sa konanie zastavilo alebo návrh na vklad bol zamietnutý, poplatok sa nevracia. Ak správny orgán v skrátenom termíne o vklade práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností nerozhodne, vráti rozdiel medzi poplatkom zaplateným podľa splnomocnenia za urýchlené rozhodnutie o návrhu na vklad a poplatkom určeným podľa tejto položky.


    Ak ste podali návrh na vklad do katastra nehnuteľností s poplatkom vo výške 8000 Sk / 265,50 € , tj. zrýchlený vklad a správa katastra prekročila termín, je povinná rozdiel v poplatku za normálny vklad za 2000 Sk / 66 € vrátiť. Kataster poplatok (rozdiel) nevracia automaticky, treba si ho vyžiadať.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    stesynka Pozri príspevok
    Ahoj. Chcem sa spýtať, aký je postup na katastrálnom úrade, ak chcem zapísať novú parcelu do katastra. Momentálne mám nákres od geodeta a zmluvu. Poradíte mi? Aké sú poplatky za vklad? Vďaka.
    ak dobre viem, nasledovne:
    Overenie štyroch vyhotovení geometrického plánu, za každých aj začatých 20 parciel právneho stavu (v prípade, ak stav C katastra nehnuteľností nie je zhodný s právnym stavom, súčet parciel právneho stavu a stavu registra C katastra nehnuteľností) ---- 8 €

    Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností --- 66 €

    Predpokladám, že za geometrický plán a zmluvu ste už platili.
    arizona pan pravnik, odpovedate dnes na temy stare niekolko rokov.
    clen a v com je problem? ved je to stale aktualne...

    postup na katastrálnom úrade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.