Zavrieť

Porady

kratenie odmeny

Dobry den, dufam, ze som sa s mojim problemom trafil do spravnej temy, ak nie, prosim, dajte mi vediet, na koho a kam sa obratit s mojim problemom. Dakujem

Strucne: pracujem v spolocnosti na pozicii obchodnik, pradavame internetovu reklamu. vyplata sa sklada z 3 zloziek. zaklad (fix), pohybliva cast mzdy (variabilna zlozka), z ktorej moze zamestnavatel strhavat (v pripade nedodrzania stanovenych dohod uvedenych v zmluve) a tretia zlozka je odmena z obratu.

Vec sa ma tak, ze nam zamestnavatel siahol aj na tu spominanu tretiu zlozku. Upravuje to nejaky zakon? Alebo ak to je zakotvene v pracovnej zmluve, tak sa s tym neda nic robit? Dakujem za rady vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Bohužiaľ, ak máš v PZ dohodnutú pohyblivú zložku mzdy, čo je v tvojom prípade aj odmena, ktorá je vyplácaná za určitých podmienok, tak ak tie podmienky nie sú dodržané, tak ti tú odmenu môže zamestnávatľ krátiť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a aj kedsúpodmienky dodržané, a zamestnávateľ ti ju skráti bezdôvodne, tak nemáš nejakú oporu v zákone, aby si ju dostal bez prieťahov. Jedine obrátiť sa na súd, ak vieš svoje právo dokázať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.