Zavrieť

Porady

Podnikanie v oblasti prežitia

Dobrý deň,

mám takýto problém. Môj klient (SZČO) - bývalý vojak z povolania, podniká v oblasti prežitia. Je to špecifická činnosť, na ktorú dostal povolenie od ministerstva. V praxi to znamená, že robí výcviky prežitia pre zamestnancov spoločností. Ide o istú formu teambuildingu. Sú to spravidla 2-3 dňové akcie, kde sa ludia učia prežiť a prespať v prírode bez akýchkoľvek technických pomôcok, s jedným batohom na chrbte.

A teraz v čom je problém...
Pre túto svoju činnosť nakúpil väčšie množstvo stanov, overalov, karimatiek, ešusov a podobných vecí, ktoré vlastne zapožičiava zúčastneným na každej akcii. Evidujem to ako ako materiál do 5000,- Sk, ku ktorému podľa vypracovanej internej smernice nevediem operatívnu evidenciu. Je to tak správne?

Ďalej - v poslednej dobe robí aj akcie pre deti. Pre tieto akcie nakupuje rôzne veci ako napr. farbičky, farebné papiere, lepiace pásky, ale aj hračky, švihadlá, knihy a podobne. Mám to účtovať ako materiál alebo ako réžiu???

Niekedy, po skončení akcie, vyhladoveným ľuďom po 2 dňoch strávených v lese, ugriluje kurčatá. Tieto kurčatá si chce samozrejme tiež dať do daň. uznaných výdavkov. Je to vôbec možné? Ak áno, ako to zaúčtovať? réžia, materiál?

Prosím Vás o Vaše názory. Naozaj som v tom niekedy stratená... Ako by ste postupovali? Robím účtovníctvo len tretí rok, takže veľa skúseností ešte nemám- ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podnikanie v oblasti prežitia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.