Zavrieť

Porady

Uver,banka, exekucia?

Dobry den,mam takyto problem,pred tromi rokmi som zobrala pozicku na svoje meno,pre kamaratku,ktora chcela zacat podnikat a nemala prijem.Dohodli sme sa tak,ze to bude pisane na mna,ona to bude splacat a rucit svojou nehnutelnostou.Takze ak by sa volaco malo stat,ona pride o dom.Teraz mi zacali chodit upomienky o neplateni.Volala som jej,povedala,ze to urovna.Ale ked mi uz prisla tretia vyzva,isla som za nou osobne.Nebola doma ale na jej dome visela cedula Na predaj aj s jej cislom.Tak som z toho trochu vedla.Moze ona predat ten dom ked nim ruci?Mozem mat opletacky aj ja?Ako to banka vyriesi?Budu to moct vymahat aj odomna,mam dobry prijem a nemam rodinu.Mohla by som sa nejakym sposobom toho zbavit,napr.sudne?uspela by som?Vobec neviem co mam robit.Ta osoba je vzdelana,prefikana,ma mnozstvo znamosti a podnika.Dakujem za rady.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
predať môže.......ak ho niekto kúpi s ťarchou, lebo tá by mala byť zapísana v katastri, keď sa ňou - nehnuteľnosťou - ručilo / zistíš na www.katasterportal.sk
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hanelie Pozri príspevok
predať môže.......ak ho niekto kúpi s ťarchou, lebo tá by mala byť zapísana v katastri, keď sa ňou - nehnuteľnosťou - ručilo / zistíš na www.katasterportal.sk
Ale podľa mňa ona tým domom neručí- veď ručiteľ málokedy dáva ako predmet ručenia nehnuteľnosť a najma nie pri spotrebnom úvere,hm-ona to iba tak hanke asi povedala, ale podľa mňa ťarcha na tom dome nieje...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

hana1236 Pozri príspevok
Dobry den,mam takyto problem,pred tromi rokmi som zobrala pozicku na svoje meno,pre kamaratku,ktora chcela zacat podnikat a nemala prijem.Dohodli sme sa tak,ze to bude pisane na mna,ona to bude splacat a rucit svojou nehnutelnostou.Takze ak by sa volaco malo stat,ona pride o dom.Teraz mi zacali chodit upomienky o neplateni.Volala som jej,povedala,ze to urovna.Ale ked mi uz prisla tretia vyzva,isla som za nou osobne.Nebola doma ale na jej dome visela cedula Na predaj aj s jej cislom.Tak som z toho trochu vedla.Moze ona predat ten dom ked nim ruci?Mozem mat opletacky aj ja?Ako to banka vyriesi?Budu to moct vymahat aj odomna,mam dobry prijem a nemam rodinu.Mohla by som sa nejakym sposobom toho zbavit,napr.sudne?uspela by som?Vobec neviem co mam robit.Ta osoba je vzdelana,prefikana,ma mnozstvo znamosti a podnika.Dakujem za rady.
Hanka, tá "kamoška" chce s tebou riadne vybabrať!!!
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Za právnikom a spísať žalobu o tom, že si jej vtedy a vtedy požičala nejakú sumu.... V reále presne takýto prípad súd rozhodol, len neviem na základe akej žaloby.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
Za právnikom a spísať žalobu o tom, že si jej vtedy a vtedy požičala nejakú sumu.... V reále presne takýto prípad súd rozhodol, len neviem na základe akej žaloby.
Iriska,budem aj tebe troška oponovať,hmhm- nezabúdaj, že požičku si zobrala na svoje meno zadávateľka témy a tá pani, čo ju oklamala je len ručiteľkou a preto to bude problem urobiť, čo jej ty radíš-ak by to bolo naopak, tak by to aj šlo-ale takto neviem, neviem...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
Za právnikom a spísať žalobu o tom, že si jej vtedy a vtedy požičala nejakú sumu.... V reále presne takýto prípad súd rozhodol, len neviem na základe akej žaloby.
a navyše-veď písomne si medzi sebou žiadne peniažky nepožičali-neexistuje žiadny dokument, takže podla mňa to neuspeje-bude to tvrdenie proti tvrdeniu,hmhm
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Chcem sa spýtať. Okrem ručenia domom, bol s bankou dohodnutý aj iný spôsob zabezpečenia pohľadávky z úveru? A akým spôsobom kamarátka splácala úver? V hotovosti, zo svojho osobného účtu alebo podnikateľského účtu ? Ten účet bol uvedený aj v zmluve o úvere?
Naposledy upravil Petra Nová : 19.05.09 at 11:07
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Stanislav 1975 - aj ústna dohoda je dohoda.... A v praxi je možné rozhodnúť o tom, že som si požičala peniaze a následne ich niekomu poskytla a on mi ich musí vrátiť. Nevravím, že je to jednoduché, keď druhá strana nespolupracuje.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
Stanislav 1975 - aj ústna dohoda je dohoda.... A v praxi je možné rozhodnúť o tom, že som si požičala peniaze a následne ich niekomu poskytla a on mi ich musí vrátiť. Nevravím, že je to jednoduché, keď druhá strana nespolupracuje.
Keď myslíš, no mám vážne pochybnosti, či by to prešlo-predsa len ústna dohoda može byť pri menších sumách, ale toto asi bola vačšia suma a tu by asi slovo proti slovu neprešlo...To by bolo troška nápadne a ja osobne si myslím, že keďže tá pani je skúsena a pod. tak obratom by mohla podať trestné oznámenie pre krivé obvinenie- ja osobne by som tak urobil na jej mieste...Ee-tadeto cesta nevedie...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Chcem sa spýtať. Okrem ručenia domom, bol s bankou dohodnutý aj iný spôsob zabezpečenia pohľadávky z úveru?
Peťka, pozri si moj príspevok č. 3- podla mňa ona tým domom neručí, nieje na ňom ťarcha- ona jej asi len povedala, že akože s ním bude ručiť- ale podľa mňa je dom " čistý"
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a ta jej nehnutelnost je aj zalozena pre banku? alebo to zle chapem...

tak nech exekutor vezme tu jej nehnutelnost a je po probleme, ci nie? Alebo ona predava nehnutelnost s tym, ze vyrovna uver, lebo inak s tarchou pre banku ho nema sancu predat...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

andreaS Pozri príspevok
a ta jej nehnutelnost je aj zalozena pre banku? alebo to zle chapem...

tak nech exekutor vezme tu jej nehnutelnost a je po probleme, ci nie? Alebo ona predava nehnutelnost s tym, ze vyrovna uver, lebo inak s tarchou pre banku ho nema sancu predat...
To práve tu chcem vyvrátiť- nič nieje podľa mňa založené, dom je čistý...
Malokedy ručiteľ dáva pri spotreb. úvere do zálohy dom-ona je len ako človek ručitelka, ale žiadne ťarchy na dome na 99% niesú...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked sama zadavatelka to dako nedefinuje...

lebo kludne to moze byt americka hypo zalozena nehnutelnostou tej kamaratky... to bolo prve co ma po precitani napadlo...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

stanislav 1975 už len ako povieš... možno sa viac oplatí predsa len sedieť na zadku a čakať, kým ..... (zasiahne boží meč?)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

iriska Pozri príspevok
stanislav 1975 už len ako povieš... možno sa viac oplatí predsa len sedieť na zadku a čakať, kým ..... (zasiahne boží meč?)
OK, nechajme to tak-proste isté ja najma to, že tá "kamoška" s ňou chce pekne ale fakt pekne vybabrať...
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Stanko, nevieme viac info o tej nehnutelnosti. Zadavatelka si sama musi pozriet, ci v katastri je alebo nie je zalozne pravo na tu nehnutelnost. Nevidime ani zmluvy, ktore medzi sebou maju (hadam jej tie peniaze nedala len tak na pekne slovo ?)

Takto je to len o tom, ze jeden myslel... Beriem tvoj nazor na vedomie, ale ci je zalozne pravo zapisane, moze zistit len zadavatelka - my nemame identifikacne udaje o nehnutelnosti.

Osobne by som do takehoto "biznisu" nikdy nesla, ani s najlepsou kamaratkou - ale to len tak na okraj...
Naposledy upravil Lianka : 19.05.09 at 08:52 Dôvod: preklep
0 0
duna8 duna8

duna8 je offline (nepripojený) duna8

na katastri sa dá zistiť, či je na nehnuteľnosti ťarcha, čo najskôr si to zisti
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Peťka, pozri si moj príspevok č. 3- podla mňa ona tým domom neručí, nieje na ňom ťarcha- ona jej asi len povedala, že akože s ním bude ručiť- ale podľa mňa je dom " čistý"
Stanko, ja si myslím, že za ten úver jej kamarátka ručí domom. To vyplýva zo zadania a banka si každý úver riadne zabezpečí.
Len, aby sa pisateľke dalo poradiť, treba vedieť, či tam nie je nejaké ďalšie ručenie. Máš pravdu v jednom, že bez ochoty kamarátky, bude ťahať za kratší koniec. Lebo ten úver išiel vlastne do "ľuftu" a nezostala po ňom žiadna hmatateľná vec.

Ale vidíš, pisateľka zakvačila tému, my môžme hádať , aj sa o úvere porozprávať, zaveštiť si, ale nič iné.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Lianka Pozri príspevok
Stanko, nevieme viac info o tej nehnutelnosti. Zadavatelka si sama musi pozriet, ci v katastri je alebo nie je zalozne pravo na tu nehnutelnost. Nevidime ani zmluvy, ktore medzi sebou maju (hadam jej tie peniaze nedala len tak na pekne slovo ?)

Takto je to len o tom, ze jeden myslel... Beriem tvoj nazor na vedomie, ale ci je zalozne pravo zapisane, moze zistit len zadavatelka - my nemame identifikacne udaje o nehnutelnosti.

Osobne mi by som do takehoto "biznisu" nikdy nesla, ani s najlepsou kamaratkou - ale to len tak na okraj...
Lianka, máš pravdu,len ja mám tú obavu, že tie peniaze jej dala na pekné slovo-proste som to tak vydedukoval a myslím si to-uvidíme...Inak, by napr.ten domček len tak nepredávala,hmhm...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Stanko, ja si myslím, že za ten úver jej kamarátka ručí domom. To vyplýva zo zadania a banka si každý úver riadne zabezpečí.
Len, aby sa pisateľke dalo poradiť, treba vedieť, či tam nie je nejaké ďalšie ručenie. Máš pravdu v jednom, že bez ochoty kamarátky, bude ťahať za kratší koniec. Lebo ten úver išiel vlastne do "ľuftu" a nezostala po ňom žiadna hmatateľná vec.

Ale vidíš, pisateľka zakvačila tému, my môžme hádať , aj sa o úvere porozprávať, zaveštiť si, ale nič iné.
Stále mi nejde do hlavy, ako urobila tak neštandardnú vec, že by ručitel založil dom- to sa nerobieva- Já ti teda nevím Karle...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať