Zavrieť

Porady

Dôležité - skončenie PP zo strany zamestnávateľa

Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luzinka Pozri príspevok
    Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Toto nie je dôvod na výpoveď. Postupoval zakonne? Aký § vo výpovedi uviedol? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
    Prosím toto uvedené ako druhé v poradí uveď, bez toho ťažko posúdime, či máš, alebo nemáš nárok na odstupné.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    luzinka Pozri príspevok
    Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
    Mala si stanovený pracovný čas na 24 hodín denne a 7 dní v týždni?
    Alebo z akého dôvodu ťa chcel kontaktovať počas dní pracovného pokoja? Mala si pracovnú pohotovosť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luzinka Pozri príspevok
    To este neviem,zatial to nemam na papieri..len mi to ustne oznamil..
    Tak počkaj a potom sa ozvi, možno nakoniec z výpovede nebude nič, pretože nemá na ňu zákonný dôvod, a to celé je len také bububu. A mala si cez víkend pohotovosť? ak áno, v tom prípade, to môže byť dôvod na výpoveĎ.

    luzinka je offline (nepripojený) luzinka

    luzinka
    Nie,pohotovost nemam a nemam ani v zmluve nikde uvedene,ze mam byt dostupna pocas vikendov.. Zatial dakujem velmi pekne.. pekny dnik..

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    luzinka Pozri príspevok
    Dobry den,poprosila by som Vás o radu,nakolko so mnou zamestnavatel ukoncil pracovny pomer s vypovednou lehotou 2 mesiace z dovodu,ze sa pocas vikendu nevedel so mnou skontaktovat resp.bolo mu to odmietnute mojim rodinnym prislusnikom.. Postupoval zakonne? Nemal mi dat moznost aspon sa k tomu vyjadrit? A este sa chcem informovat,ci mam narok aj na odstupne.. Dakujem..
    Z tohoto dôvodu Ti zamestnávateľ nemôže dať výpoveď. Mohol by Ti ju dať vtedy, keby si mala príslužbu na telefóne, resp. víkendovú príslužbu.Aký dôvod by uviedol vo výpovedi? Že sa s Tebou nemohol nakontaktovať počas víkendu? Teraz si ale treba dávať pozor, aby nehľadal porušenia pracovnej disciplíny, to je všetko možné.

    luzinka je offline (nepripojený) luzinka

    luzinka
    No ved prave toho sa najviac obavam,aby nezacal hladat nieco ine/aj ked nema co/,lebo stale mi to vrta v hlave a mam pocit,ze je za tym nieco uplne ine.. a tu prisluzbu by mi musel oznamit vopred,ci nie?

    luzinka je offline (nepripojený) luzinka

    luzinka
    Tak to som teda zvedava ako to dopadne.. Budem vas informovat.. zatial vam velmi pekne dakujem..

    Dôležité - skončenie PP zo strany zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.