Zavrieť

Porady

nevyzdvihnuty stroj v oprave

Dobry den, potrebujem poradit. Nas zakaznik si k nam dal v auguste minuleho roku do opravy niekolko brusiek a inych strojov, cca asi 15 ks. Za cast strojov si uhradil opravu a stroje si prevzal este auguste-septembry. Zostali tu však 3 opravene stroje, spolu v hodnote opravy cca. 300 € a 2 stroje, ktoré sme už ani neopravovali.. lebo si opravene stroje este stale neboli vyzdvihnut.. Samozrejme neuhradili ani ich opravu.. Ako postupovat dalej? Momentalne pisem vyzvu na uhradu a vyzdvihnutie strojov. Keby vsak nereagoval, mozme si tie stroje jednoducho privlastnit, predat v komisionalnom predaji alebo nieco podobne? Co ked sa ku strojom, ako svojmu majetku, prihlasi o rok, o dva? Dakujem za akekolvek reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Cinderella Pozri príspevok
    Dobry den, potrebujem poradit. Nas zakaznik si k nam dal v auguste minuleho roku do opravy niekolko brusiek a inych strojov, cca asi 15 ks. Za cast strojov si uhradil opravu a stroje si prevzal este auguste-septembry. Zostali tu však 3 opravene stroje, spolu v hodnote opravy cca. 300 € a 2 stroje, ktoré sme už ani neopravovali.. lebo si opravene stroje este stale neboli vyzdvihnut.. Samozrejme neuhradili ani ich opravu.. Ako postupovat dalej? Momentalne pisem vyzvu na uhradu a vyzdvihnutie strojov. Keby vsak nereagoval, mozme si tie stroje jednoducho privlastnit, predat v komisionalnom predaji alebo nieco podobne? Co ked sa ku strojom, ako svojmu majetku, prihlasi o rok, o dva? Dakujem za akekolvek reakcie.
    Ako podnikateľský nápad to nie je zlé... (taká je totiž sekcia, kam si otázku zaradila ).

    A v obchodných podmienkach ste na také niečo ako nevyzdvihnutie opravenej veci nemysleli?

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    Ja som to ešte na začiatku podnikania konzultovala s SOI, ktorí mi doporučili nasledujúci postup a je aj v súlade s občianskym zákonníkom : 3x doporučene-do vlastných rúk list s výzvou na vyzdvihnutie prístroja do 3 prac. dní od doručenia tejto výzvy a po 6 mesiacoch prístroj dávame do komisionálneho predaja, čo musí byť uvedené aj v poslednej výzve, zatiaľ čo som mala kontrolu SOI (čo u mňa je dosť často, firmu mám vedľa sídla SOI) som s mojím postupom nemala problém, ale najlepšie si zájť na tvoju príslušnú pobočku a poradiť sa. Ak budeš tieto postupy aplikovať, treba to vyvesiť vo firme na viditeľnom mieste, lebo zákazník o tom musí byť informovaný.

    nevyzdvihnuty stroj v oprave

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.