Zavrieť

Porady

konsolidovanie celku

Tak hadam to napisem dost zrozumitelne aby ste mi vedeli poradit sme zdruzenie, ktore vlastni turisticku ubytovnu, toto zdruzenie vlastnia 2 obce, dnes mi pracovnicka OcU povedala, ze bola na skoleni a bolo jej povedane ze kedze v tomto zdruzeni su 2 obce musim skonsolidovat uctovnictvo s obidvomi obecnymi uradmi, pritom my uz ale s nimi nic nemame vedieme samostatne uctovnictvo mame ICO a hospodarime sami. Tak som rozmyslala ako tento problem vyriesit... naozaj s nimi musim zosuladit uctovnictvo? pretoze ak ano je to nemozne. Bolo by riesenim keby oni 1 obec mala 15% 2.obec 15% a zbytok zdruzenie kao take? ak nieco nie je jasne pokusim sa vysvetlit...dakujem velmi pekne za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Bolo by riesenim keby oni 1 obec mala 15% 2.obec 15% a zbytok zdruzenie kao take?
    združenie právnických osôb t.j. dvoch obcí nie je možné deliť spôsobom aký uvádzaš - percentuálne rozloženie je na dohode, podľa toho, kto sa akým spôsobm podieľa na nákladoch a výnosoch združenia / napr : 30:70, 50:50 ap

    pritom my uz ale s nimi nic nemame vedieme samostatne uctovnictvo mame ICO a hospodarime sami
    potom treba združenie zrušiť

    ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

    ivka22
    no lenze ja to nemozem zrusit....je to take ze ak ho zrusim co bude potom? nemozem mat 1 pravneho zastupcu .... ked spoločníkmi su 2 obce. lenze takisto nemam sancu zosuladit moje uctovnictvo s uctovnictvom tychto 2 obci fakt neviem co s tym by sa dalo robit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.