Zavrieť

Porady

provízny list za sprostredkovanie poistenia

Ahojte,
účtujem v PÚ s.r.o.-čku, ktorá je platcom DPH. Jednou z činností od 1.4. 2009 je aj sprostredkovanie poistenia (s.r.o. má uzavretú zmluvu o sprostredkovaní s jednou poisťovňou a uzatvára rôzne druhy poistenia). Za obdobie od 1.4.-30.4. prišiel od poisťovne provízny list, kde je uvedená výška provízie za uzatvorené zmluvy. Nikde nie je vyčíslené DPH. Províziu už vyplatila poisťovňa aj na účet tejto s.r.o.-čke
Otázky: Môžete mi prosím niekto poradiť na ktoré účty mám zaúčtovať ten provízny list a úhradu? A čo s DPH-čkou?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Poisťovacia činnosť je oslobodená od DPH, takže DPH neodvádzate, ale budete musieť krátiť daň na vstupe prislúchajúcim oslobodeným plneniam.(koeficient)

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Sprostredkovanie poistenia je služba, ktorú vykonáva daná s.r.o. ....provízny list by som zaúčtovala...... 315/602
    úhradu na účet.............................221/315

    Sprostredkovanie poistenia je činnosť oslobodená od Dph.

    § 37
    Poisťovacie služby
    (1) Oslobodená od dane je poisťovacia a zaisťovacia činnosť vrátane sprostredkovania poistenia a sprostredkovania zaistenia.

    Tu je potrebné mať na pamäti, že na vstupe už nemáte 100% nárok na odpočet, ale odpočet sa bude pravdepodobne krátiť. Totiž prijaté plnenia budú predpokladám slúžiť na kombinované plnenia, t.j. zdaňované na výstupe (to, čo ste asi mali doteraz) a nezdaňované-oslobodené (sprostredkovanie poistenia.).

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    a ako zaúčtujem provízie zo sprostred. poistenia keď som FO podnikateľ , mám živnosť a zároveň zmluvu s maklérskou firmou ktorá mi za uzatváranie poistenia a iných finančných produktov vypláca provízie na bank. účet, tiež mi chodia prvovízne listy každý mesiac ale nie všetky provízie som mal vyplatené v r. 2009 niektoré dostanem až tohto roku niektoré možno nikdy , a mám aj vedené v tej makler. spoločnosti stornorezervné konto kde mi chodí 15 % z niektorých poistiek , pre prípad že by nejakú klient zrušil a musel by som vracať časť alebo celú provízu .... inak účtujem si v podvojnom účtovníctve

    ďakujem

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    no tak skúsení účtovníci veď máte klientov aj finančných maklérov, poisťovakov a tak ...... prosíííím poradte ako to zúčtovať

    Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

    www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac Z.E.Ú.S.
    haloooooooo naozaj nikto nevie ??????

    akire-erika je offline (nepripojený) akire-erika

    akire-erika
    Ahojte, ja by som tiež potrebovala poradiť - s.r.očka sprostredkováva poistenie cez SMS. Provízia od poisťovne je oslobodená od DPH § 37 ods 1. Ale čo s operátormi, ktorý si faktúrujú províziu za tie SMS. Oni to tiež majú solobodené od DPH? Ď.

    provízny list za sprostredkovanie poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.