Zavrieť

Porady

výpoveď v skúšobnej dobe

Dobrý deň milí poraďáci,

mam otázku na jednu z mnohých podobných tém, kde som však nenašla svoju odpoveď.
V rámci pracovnoprávnych vzťahov, konkrétne pri ukončovaní pracovných pomerov, ktoré sú ešte v skúšobnej dobe, mám jednu otázku.
Ak zamestnanec počas skúš.doby sa len tak zbalí a už viac nepríde do zamestnania...
ako sa rieši v tomto prípade dokumentácia spojená s ukončením HPP? keď odmieta sa vo firme zastaviť.
ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede. J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Riešila by som to oznámením zaslaným zamestnancovi poštou do vlastných rúk, že pracovný pomer s ním zamestnavateľ končí v skúšobnej dobe.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ja-ne Pozri príspevok
    Dobrý deň milí poraďáci,

    mam otázku na jednu z mnohých podobných tém, kde som však nenašla svoju odpoveď.
    V rámci pracovnoprávnych vzťahov, konkrétne pri ukončovaní pracovných pomerov, ktoré sú ešte v skúšobnej dobe, mám jednu otázku.
    Ak zamestnanec počas skúš.doby sa len tak zbalí a už viac nepríde do zamestnania...
    ako sa rieši v tomto prípade dokumentácia spojená s ukončením HPP? keď odmieta sa vo firme zastaviť.
    ako by ste to riešili? Ďakujem za odpovede. J.
    Zápočet odpracovaných rokov a oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe mu pošleš poštou.Evidenčný list ti SP zoberie aj bez jeho podpisu. K odhláške do ZP a SP jeho podpis nepotrebuješ. Horšie to bude s podpisom vyhlásenia ...

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Zápočet odpracovaných rokov a oznámenie o ukončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe mu pošleš poštou.Evidenčný list ti SP zoberie aj bez jeho podpisu. K odhláške do ZP a SP jeho podpis nepotrebuješ. Horšie to bude s podpisom vyhlásenia ...
    .......................
    Ak odmietne podpísať vyhlásenie, tak čo potom? Prosím, poraďte mi.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyhlásenie môže mať podpísané len u jedného zamestnávateľa, kým trvá u starého zamestnávateľa, nemôže si ho podpísať u nového. Treba ho na to listom upozorniť.

    výpoveď v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.