Zavrieť

Porady

Nedoplatok na ZP

Ahojte poraďáci,
mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pošli opravné výkazy do UNIONU a zároveň žiadosť o preúčtovanie doterajších úhrad na účet VŠZP.
    Opravnými výkazmi ti vyjde pre UNION preplatok v rovnakej výške.
    V jednej z firiem, čo poznám, ich takto usmernila pracovníčka UNIONu.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
    A pri nástupe do zamestnania nepredložil kartičku poistenca ?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    macula Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    mám takýto problém: zamestnanec pri nástupe do zamestnania uviedol nesprávnu ZP a my sme 2 roky posielali výkazy aj platby do Unionu a až teraz sme došli na to, že on je poistencom VšZP. Takže som musela urobiť aditívne výkazy na VšZP a vyšiel mi nedoplatok 32.100,-SKK. Ako to mám teraz prerátať na Eurá a ako zaokrúhliť?
    Podľa mňa poistné máš vypočítane-omylom pre UNION. Toto poistné po mesiacoch a zvlášť zamestnanec, zvlášť zamestnávateľ sumu preddavku v slovenských korunách prepočítaš konverzným kurzom 30,1260 Sk/€ na eurá a zaokrúhliš na eurocent smerom nadol.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Práveže ako k nám nastupoval, zrovna si menil zdravotnú poisťovňu z VšZP na Union a čakal už len na kartičku, ale že už od januára je poistencom Unionu.A vznikla taká situácia, že neviem akým nedopatrením ho v Unione nezaregistrovali a on zostal vo VšZP. A teraz od Unionu si musím pýtať preplatok a na VšZP musím zaplatiť nedoplatok, vrátane opravných výkazov, ale toto všetko už mám urobené, len neviem akú sumu v Eur mám zaplatiť VšZP, teda ako mám zaokrúhliť tie aditívne výkazy, ale ako pozerám v príspevku od Katka50, tak by som mala zaokrúhľovať jednotlivo.
    Ďakujem

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Zaokrúhli až výslednú sumu - nedoplatok nadol na eurocenty.
    Takto sa mi to zdá rozumnejšie, veď aj decembrové výkazy sa takto zaokrúhľovali.
    Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    macula Pozri príspevok
    .................... ale toto všetko už mám urobené, len neviem akú sumu v Eur mám zaplatiť VšZP, teda ako mám zaokrúhliť tie aditívne výkazy, ale ako pozerám v príspevku od Katka50, tak by som mala zaokrúhľovať jednotlivo.
    Ďakujem
    tebe neakceptovali žiadosť, aby si to UNION a VŠZP započítali medzi sebou?
    alebo ste UNIONU len predložili výkazy a odovdy neplatili?

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    KEJKA Pozri príspevok
    tebe neakceptovali žiadosť, aby si to UNION a VŠZP započítali medzi sebou?
    alebo ste UNIONU len predložili výkazy a odovdy neplatili?
    Vlastne po 2 rokoch nám Union oznámil, že daného zamestnanca neregistrujú v registri poistencov a že máme poslať opravné výkazy a žiadosť o vrátenie poistného.My sme samozrejme aj platili, ale takúto možnosť vôbec nenavrhli.Povedali mi, že formou žiadosti nám vrátia poistné za tohoto zamestnanca.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    áno, UNION Vám vrátia poistné a toto poistné zaplatíte VšZP. Do UNIONU treba opravné mesačné výkazy a do VšZP prihlásiť poistenca a tiež zaslať riadne výkazy s listom prečo to takto je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.