Zavrieť

Porady

Alfa - daň z prijmu zo zavislej cinnosti za dohodarov

Dobrý deň poraďáci,
prosím o radu v programe Alfa , prvý krát idem zapísať uhradenú daň z príjmov zo závislej činnosti za dohodárov čo sme platili. Neviem v Alfe kde to zapísať, do kolonky daň z príjmov ? nebude to problém keď to su neni preddavky za SZČO ?
Poradte mi prosím, ďakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Moment! Tá daň nie je daň z príjmov zo závislej činnosti, ale daň vyberaná zrážkou. (§43).
    Ja to účtujem do kolónky miezd (je mi tak logické, možno nesprávne): jeden riadok vyplatená mzda, druhý riadok zrážková daň - podľa mňa sú to mzdové náklady.

    Ak by som sa mýlila, opravte, a poraďte správny postup.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Postupy účtovania JU

    § 4
    Peňažný denník
    (1) V peňažnom denníku sa účtujú
    a) príjmy a výdavky v hotovosti, vrátane prijatých a vydaných šekov a cenín (ďalej len „peňažné prostriedky v hotovosti“),
    b) príjmy a výdavky na účtoch v bankách alebo pobočkách zahraničných bánk (ďalej len „banka“) vrátane úverov a termínovaných vkladov bez ohľadu na dobu ich splatnosti,
    c) priebežné položky,
    d) uzávierkové účtovné operácie, ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.

    (6) V peňažnom denníku sa uvádza prehľad
    ...
    ...
    e) výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov4) celkom, v členení najmä na
    ...
    ...
    3. mzdy
    4. poistné a príspevky5) platené za fyzickú osobu alebo podnikateľa podľa § 1 a poistné a príspevky platené zamestnávateľom za zamestnancov,

    ...
    (8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
    a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
    b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
    c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
    d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.


    Celé znenie Postupov účtovania JU
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...12-2008-a.html

    Alfa - daň z prijmu zo zavislej cinnosti za dohodarov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.