Zavrieť

Porady

Živnostík kúpil auto ako súkromná osoba - prenájom

Dobrý deň,
chcem sa spýatať ako ďaľej...
Kúpil som si auto ako súkromná osoba, chcel som na leasing na IČO, ale musel by som dať veľkú akontáciu, čo sa mi nedalo, tak mi odporúčili kúpiť ako na rodné číslo s tým, že existuje spôsob si ho prenajať, vlastne ja ako súkromná osoba by som ho mohol mohol prenajať sebe ako živnostníkovi? Ako na to? Prosím je to dosť dôležité?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    smahulka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcem sa spýatať ako ďaľej...
    Kúpil som si auto ako súkromná osoba, chcel som na leasing na IČO, ale musel by som dať veľkú akontáciu, čo sa mi nedalo, tak mi odporúčili kúpiť ako na rodné číslo s tým, že existuje spôsob si ho prenajať, vlastne ja ako súkromná osoba by som ho mohol mohol prenajať sebe ako živnostníkovi? Ako na to? Prosím je to dosť dôležité?????
    Ty ako živnostník a ty ako fyzická osoba je tá istá osoba a preto nemôžeš prenajať automobil sám sebe.
    Automobil jednoducho vložíš do podnikania a budeš o ňom účtovať ako o majetku v podnikaní.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Si vždy tá istá fyzická osoba, či už ako občan alebo živnostník, preto na účely dane z príjmov nie je dôvod na zmenu v technickom preukaze.

    smahulka je offline (nepripojený) smahulka

    smahulka
    Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    smahulka Pozri príspevok
    Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...
    ktoré "ono" ti to povedalo?
    auto jednoducho zaradíš do účtovníctva (do obchodného majetku) a uplatňuješ výdavky a platíš DzMV; jediný problém by mohol byť, ak si platiteľ DPH - potom by na dokladoch od leasingovky neboli uvedené tvoje údaje potrebné na možnosť odpočtu DPH (teda ak si kúpila auto pri ktorom je možnosť odpočtu DPH)
    Naposledy upravil skaspa : 22.05.09 at 09:40

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte si prečítajte tento link
    http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    smahulka Pozri príspevok
    Áno ale mne to bolo povedaé takto, tiež sa mi to nezdá, tak ako si ako súkromná osoba môžem auto dať do nákladov?šetko, splátky, benzín atď...
    Hmm, tiez som tu videla temu (zial, neviem ju najst), kde bolo jednoznacne pisane, ze doklady, o ktorych sa uctuje, maju obsahovat ICO odberatela (v tomto pripade na dokladoch ICO nebude)...

    Živnostík kúpil auto ako súkromná osoba - prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.