Zavrieť

Porady

Tlačivá pre RZZP

Prosím o radu, aké tlačivá použijem pre RZZP, ak menovaný bol časť roka evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a časť roka bol SZČO. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liduska je offline (nepripojený) liduska

    liduska
    Gabriela555 Pozri príspevok
    Prosím o radu, aké tlačivá použijem pre RZZP, ak menovaný bol časť roka evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný a časť roka bol SZČO. Ďakujem za odpoveď
    Tlačivo B.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ahojte chcela by som sa spýtať vyplnujem RZZP tap B fyz osoba bola evidovaná na úrade práce od 1.1.2008 do 14.7.2008 potom SZČO , v III oddieli som napísala dátum od kedy bol SZČO čiže od 14.7.2008 do 31.12.2008 ale v IV oddieli mám aký dátum napísať? Asi od 1.1.2008 do 14.7.2008 podľa §11 odst.8 píspeno P mám pravdu ? Ďakujem

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    IV.oddiel- pozorne si prećitajte text k p.31 - obdobie kedy súčasne bol SZČO a poistenec štátu - také obdobie nemá (na ÚP bol asi do 13.7), čiže IV.oddiel nevypĺňa. Obdobie na ÚP sa potom neuvádza nikde, iba ak v osobitných záznamoch.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Ďakujem krásne za odpoveď to súčasne som si neuvedomila ešte sa spýtam netreba už žiaden list napr. SB
    Naposledy upravil katkap17 : 22.05.09 at 09:27

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    katkap17 Pozri príspevok
    Ďakujem krásne za odpoveď to súčasne som si neuvedomila ešte sa spýtam netreba už žiaden list napr. SB
    List SB sa prikladá len vtedy, ak vyplňuješ tlačivo S. Takže k tlačivu B, nemôžeš priložiť list, ktorý je prílohou iného typu tlačiva.

    Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

    Gabriela555
    Môžem ešte jednu otázku ohľadom tlačív? Osoba bola celý rok SZČO ale zároveň bola aj v polovičnom invalidnom dôchodku. Vyplnila som tlačivo B, v riadku B04 som poznačila, že bol osobou so zdrav. postihnutím celý rok. Stačí to tak, alebo ešte treba niečo vyplniť. Ďakujem za odpoveď a pomoc.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Aké sú povinné prílohy k RZZP?

    Prikladá študent k RZZP potvrdenie o návšteve školy?
    Prikladá dôchodca k RZZP potvrdenie zo SP?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    blcha Pozri príspevok
    Aké sú povinné prílohy k RZZP?

    Prikladá študent k RZZP potvrdenie o návšteve školy?
    Prikladá dôchodca k RZZP potvrdenie zo SP?
    V obidvoch prípadoch je odpoveď nie, neprikladá.

    katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

    katkap17
    Mohla by som niekoho poprosiť prilepiť original. tlačivo RZZP lebo všetky čo som našla je napísané , že vzor a to asi nie je platné . Ďakujem krásne
    A ešte sa spýtam v riadku B26 sa píše skutočne zaplatené preddavky aj za december platené v januári? a v r. B28uplatnené v DP, ale nemusia sa tie čísla zhodovať však?
    Naposledy upravil katkap17 : 28.05.09 at 06:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.