Zavrieť

Porady

nemám kanalizáciu

Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    TerkaCh Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem
    A prečo sa obíde váš dom? Sú tam nejaké technické prekážky?

    Príspevok na zakúpenie čističky nieje žiadny...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    no u nas v obci (lietavska lucka) napr. dostali dotacie na cisticky... ale to ziadala obec o dotaciu... zrejme bolo drahe dotahat tam kanalizaciu tak vyuzili daky projekt z eu na to ale presne neviem ako co, to sme sa len tak na okraj rozpravali s pracovnickou nasho uradu...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    andreaS Pozri príspevok
    no u nas v obci (lietavska lucka) napr. dostali dotacie na cisticky... ale to ziadala obec o dotaciu... zrejme bolo drahe dotahat tam kanalizaciu tak vyuzili daky projekt z eu na to ale presne neviem ako co, to sme sa len tak na okraj rozpravali s pracovnickou nasho uradu...
    Obec može požiadať o dotáciu na také niečo čo je vo verejnom záujme, ale ako súkromnej osobe ti nikto nič také neschváli- nieje na to ani fond žiadny, ani nič.
    Jedine, že by dala príspevok samotná obec-ale o tom silno pochybujem, že by také niečo schválili-

    TerkaCh je offline (nepripojený) TerkaCh

    TerkaCh
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    A prečo sa obíde váš dom? Sú tam nejaké technické prekážky?

    Príspevok na zakúpenie čističky nieje žiadny...
    Sme posledný dom v prihone a starosta to nejde kopať až k nám, on sa ohradil na to že obec nemá taký počet obyvateľov, aby bola kanalizácia v každom dome.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    TerkaCh Pozri príspevok
    Sme posledný dom v prihone a starosta to nejde kopať až k nám, on sa ohradil na to že obec nemá taký počet obyvateľov, aby bola kanalizácia v každom dome.
    A starosta je akože boh, že rozhoduje kam sa až bude kopať??? Ja by som sa voči tomu ohradil a trval na tom, že aj vy to chcete- však keď majú všetci, tak prečo vy nie??? Ja by som mu napísal pekný list teda na tvojom mieste...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    nielen jemu ale obratila by som sa aj kdesi vyssie...

    predsa ked je to ku vam len kusok, tak preco to nepotiahnut??? (ozaj, aky kusok to bude koncit od vas?)

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    To je čo za starostu, ktorý rozhoduje komu áno a komu nie? Veď všetci si dane platíte rovnako podľa VZN. Tak všetci máte rovnaký nárok!! A čo poslanci, ako schválili takúto blbosť??

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    invest Pozri príspevok
    To je čo za starostu, ktorý rozhoduje komu áno a komu nie? Veď všetci si dane platíte rovnako podľa VZN. Tak všetci máte rovnaký nárok!! A čo poslanci, ako schválili takúto blbosť??

    mňa takéto niečo neprekvapuje
    U nás v obci je kanalizácia tiež iba v polovici obce, chodníky iba pred ob. úradom, kostolom a v ulici,kde býva starosta-ostatné sú doslova neschodné
    V meste, kde som bývala pred tým,tiež bola iba jedna jediná ulica ,ktorá "potrebovala" novú zámkovú dlažbu a nové chodníky... hádajte, kto tam úplne náhodou býval???
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    TerkaCh Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebujem poradiť, v obci sa robí kanalizácia, ale starosta ju nebude robiť k môjmu domu, práve ho opravujeme sme mladá rodina s 1dieťaťom, chceme si kúpiť čističku, chchela by som sa teda poradiť, či nie nejaký príspevok na zakúpenie čističky. Dakujem

    andreaS Pozri príspevok
    (ozaj, aky kusok to bude koncit od vas?)

    CIMOM
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Dobrý večer, tiež riešime dilemu ohľadom kanalizácie a žumpy.
    V našej dedinke je urobena kanalizácia len trištvrte dediny. My uz nemáme a z rozhovoru s poslancom MZ sme zistili ze najbližie roky sa ani dorábať kanalizácia nebude. Naša žumpa je kapacitne hrozne nepostačujúca, dom sme kúpili starší, tá žumpa je v úbohom stave.
    Radi by sme žumpu zlikvidovali a napojili sa na kanalizáciu na vlastné náklady. Museli by sme však rozkopať verejnú cestu a nevieme na aký úrad sa máme obrátit so žiadosťou o povolenie. Tiež koľko by nás to stálo.

    Dakujeme
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    posúvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.