Zavrieť

Porady

Práce na stavbe

obyčajná ženská
Potrebujem súrne poradiť :
Mám riadne stavebné povolenie na rekonštrukciu domu, v podstate mám všetko hotové až na nahodenie omietok. Susedom som vlani na jeseň povedala, že omietky budeme dávať tento rok na jar, najneskôr v máji. Nemali žiadne výhrady. No teraz tieto práce (na našom múre v ich dvore) zakázali, pretože vraj nepoznáme Zákon o prácach nastavbe počas vegetačného obdobia a že pracovať môžeme najskôr na jeseň. Suseda má pri mojom múre totiž nasadené 3 paradajky, 5 muškátov a jednu papriku... Sadila to tento rok, pritom vedela, že tam budeme pracovať. Majstri mi prídu za 4 dni, musím samozrejme platiť aj za ich prácu ale aj za lešenie. Má suseda pravdu alebo má ona dodržať stavebný zákon, pretože svojim podpisom súhlasila s našimi stavebnými prácami. Ďakujem
Naposledy upravil LATRYNA : 22.05.09 at 14:39 Dôvod: doplnenie
Usporiadat
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ošetriť vegetáciu proti poškodeniu s maximálnym ohľadom, a v pohode vykonať práce. V prípade poškodenia vegetácie ju odškodniť ( 10kg paradajok, kyticu kvetov a 2kg papriky ) s upozornením, že vedela o ohlásenej stavbe so stavebným povolením, veď sa k nemu vyjadrovala.

PS: Mičurin by sa asi divil odkiaľ sú tie kilogramy. ale asi tak som to typol.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Niekedy je mať dobrého suseda na nezaplatenie. Ak máš podpis, pohroz susedom, že im dáš preúčtovať všetky náklady spojené s oneskorením omietky. S niekým sa totiž po dobrom nedá.
0 0
Miloš Mičega - CIMOM TN Miloš Mičega - CIMOM TN
pracujem v stavebnej agende
LATRYNA Pozri príspevok
Potrebujem súrne poradiť :
Mám riadne stavebné povolenie na rekonštrukciu domu, v podstate mám všetko hotové až na nahodenie omietok. Susedom som vlani na jeseň povedala, že omietky budeme dávať tento rok na jar, najneskôr v máji. Nemali žiadne výhrady. No teraz tieto práce (na našom múre v ich dvore) zakázali, pretože vraj nepoznáme Zákon o prácach nastavbe počas vegetačného obdobia a že pracovať môžeme najskôr na jeseň. Suseda má pri mojom múre totiž nasadené 3 paradajky, 5 muškátov a jednu papriku... Sadila to tento rok, pritom vedela, že tam budeme pracovať. Majstri mi prídu za 4 dni, musím samozrejme platiť aj za ich prácu ale aj za lešenie. Má suseda pravdu alebo má ona dodržať stavebný zákon, pretože svojim podpisom súhlasila s našimi stavebnými prácami. Ďakujem
Ak sa vec nevyrieši, tak musí nastúpiť stavebný úrad, na základe žiadosti - návrhu.
Postupuje sa podľa § 135 SZ.

CIMOM
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Urobili ste chybu, že ste sa na tom nedohodli písomne, ale aj tak je to len a len na ich dobrej vôli a s tým, čo tam má suseda posadené to preháňaš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

legolas - suseda podpisom na stavebnom povolení súhlasila so strpením pri stavebných úpravách.
Ešte som sa nestretol s tým, aby stavebné povolenie na opravy alebo údržby domov bolo viazané na vegetačné obdobie. To sa skôr týka výrubu stromov! Latryna - suseda si to asi uvedomila a chce z toho vytĺcť nejaké €. Zamávaj jej papierom popod nos, ukáž jej podpis a keď bude "vyskakovať", tak jej slušne, ale stroho oznám, že si od nej necháš preplatiť všetky výdavky, ktoré ti vzniknú nedodržaním jej súhlasu na stavebnom povolení.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Normálne, keď prídu robotníci, napochodujte do dvora a začnite s prácami (samozrejme s ohľadom na záhradku)... keby zavolala políciu, máte doklady.... môže sa stať, že po ukončení prác omietku začne poškodzovať - treba to dokumentovať fotoaparátom, kamerou, svedkami - asi nebude až taká agresívna, ale lepšie je byť pripravený na všetko
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
misoft Pozri príspevok
legolas - suseda podpisom na stavebnom povolení súhlasila so strpením pri stavebných úpravách.
Ešte som sa nestretol s tým, aby stavebné povolenie na opravy alebo údržby domov bolo viazané na vegetačné obdobie. To sa skôr týka výrubu stromov! Latryna - suseda si to asi uvedomila a chce z toho vytĺcť nejaké €. Zamávaj jej papierom popod nos, ukáž jej podpis a keď bude "vyskakovať", tak jej slušne, ale stroho oznám, že si od nej necháš preplatiť všetky výdavky, ktoré ti vzniknú nedodržaním jej súhlasu na stavebnom povolení.
... nechcem to rozmazávať, ale ja som myslel na obdobie prác. Myslím, že tam je pes zakopaný. Ja by som tiež nesúhlasil, aby mi niekto robil na mojom pozemku tam kde mám niečo posadené. A vieš dobre, že ak sa robia lešenia a pod. tak sa nedá povedať, že sa to tam nepošliape a pod.. Tým som myslel tú písomnú dohodu.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Iriska, to ako myslíš, že napochodujú robotníci do dvora a čo plot?
Hádam ho nebudú preskakovať. Predsa na cudziu nehnuteľnosť nemôžeš vstúpiť bez súhlasu majiteľa. Ale ako začať s robotou keď majiteľ robotníkov nepustí do dvora, alebo nie je doma to by som aj ja rada vedela.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
LEGOLAS
Ďakujem za reakciu - ale nepreháňam!!!! Ako si na to prišiel? Nikdy tam nebolo nič nasadené okrem zopár kríčkov malín a buriny, teraz na jar tam nasadila presne toľko kusov, čo som napísala!!!! A ešte k tomu - muškáty i paradajky do tieňa, kam nikdy slnko nezasvieti... Okrem toho, všetko čo tam je zasadené, je vo vzdialenosti cca 30 cm od môjho múru! To považujem už za schválnosť!
Naposledy upravil LATRYNA : 25.05.09 at 12:02 Dôvod: chyba
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
misoft Pozri príspevok
legolas - suseda podpisom na stavebnom povolení súhlasila so strpením pri stavebných úpravách.
Ešte som sa nestretol s tým, aby stavebné povolenie na opravy alebo údržby domov bolo viazané na vegetačné obdobie. To sa skôr týka výrubu stromov! Latryna - suseda si to asi uvedomila a chce z toho vytĺcť nejaké €. Zamávaj jej papierom popod nos, ukáž jej podpis a keď bude "vyskakovať", tak jej slušne, ale stroho oznám, že si od nej necháš preplatiť všetky výdavky, ktoré ti vzniknú nedodržaním jej súhlasu na stavebnom povolení.
Ďakujem za odpoveď, myslela som si vlastne to isté, ale potrebovala som si to overiť. Včera súhlasila s tým, že nesmieme zaprskať omietkou jej rastliny, pritom vytkla, že 8 mesiacov sme mali čas to robiť... Omietky sa v zime nedávajú, pokiaľ viem.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
legolas Pozri príspevok
... nechcem to rozmazávať, ale ja som myslel na obdobie prác. Myslím, že tam je pes zakopaný. Ja by som tiež nesúhlasil, aby mi niekto robil na mojom pozemku tam kde mám niečo posadené. A vieš dobre, že ak sa robia lešenia a pod. tak sa nedá povedať, že sa to tam nepošliape a pod.. Tým som myslel tú písomnú dohodu.
Suseda dala svojím podpisom súhlas k stavebným prácam a keď jej vopred oznámim, kedy budem v prácach pokračovať, resp. ich dokončovať, je povinná ma na svoj pozemok vpustiť a znášať tak robotníkov vo svojom priestore. Od októbra 2008 vedela, že na jar, najneskoršie v máji 2009 pokračujeme a dokončíme a zrazu začala sadiť (do tieňa)...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
kero64 Pozri príspevok
Niekedy je mať dobrého suseda na nezaplatenie. Ak máš podpis, pohroz susedom, že im dáš preúčtovať všetky náklady spojené s oneskorením omietky. S niekým sa totiž po dobrom nedá.
To som urobila suseda zrazu zmenila názor, akurát sa oháňa stále stavebným zákonom o vegetácii - a to sa podľa mňa týka výlučne vzácnych drevín, či iných vzácnych rastlín, ktoré pri našom múre samozrejme nemá. Ďakujem za komentík...
Naposledy upravil LATRYNA : 25.05.09 at 09:41 Dôvod: chyba
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milan.Žiška Pozri príspevok
Ošetriť vegetáciu proti poškodeniu s maximálnym ohľadom, a v pohode vykonať práce. V prípade poškodenia vegetácie ju odškodniť ( 10kg paradajok, kyticu kvetov a 2kg papriky ) s upozornením, že vedela o ohlásenej stavbe so stavebným povolením, veď sa k nemu vyjadrovala.

PS: Mičurin by sa asi divil odkiaľ sú tie kilogramy. ale asi tak som to typol.
Samozrejme, plachtami jej ten porast zakryjeme, no je tam ešte vyššia tuja, ktorá sa konármi opiera o môj múr, jeden stromček (pravdepodobne vyschnutý-druh nepoznám) a nad nimi má stáť to lešenie. Takže v tom vidím problém... Stále sa však držím názoru, že suseda o prácach vopred vedela, tak z akoukoľvek výsadbou mala počkať a nerobiť tak problémy!
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
LATRYNA Pozri príspevok
Potrebujem súrne poradiť :
Mám riadne stavebné povolenie na rekonštrukciu domu, v podstate mám všetko hotové až na nahodenie omietok. Susedom som vlani na jeseň povedala, že omietky budeme dávať tento rok na jar, najneskôr v máji. Nemali žiadne výhrady. No teraz tieto práce (na našom múre v ich dvore) zakázali, pretože vraj nepoznáme Zákon o prácach nastavbe počas vegetačného obdobia a že pracovať môžeme najskôr na jeseň. Suseda má pri mojom múre totiž nasadené 3 paradajky, 5 muškátov a jednu papriku... Sadila to tento rok, pritom vedela, že tam budeme pracovať. Majstri mi prídu za 4 dni, musím samozrejme platiť aj za ich prácu ale aj za lešenie. Má suseda pravdu alebo má ona dodržať stavebný zákon, pretože svojim podpisom súhlasila s našimi stavebnými prácami. Ďakujem
Ďakujem všetkým za odpovede, ktoré ma presvedčili, v čom mám pravdu. K veci môžem ešte dodať, suseda chcela na svojom pozemku všetko zbúrať a stavať nanovo, no zišlo z toho pravdepodobne preto, že musí dodržať zákonom stanovené vzdialenosti od susedných pozemkov a tak jej do vzniknutého priestoru "nevlezie" dom, aký si dala za nemalé peniaze naprojektovať. Takže vo všetkom vidím závisť, že my sme prerobili (nadstavili), obvodné múry tak zachovali a ona nemôže robiť vlastne nič, pretože jej obvodné múry sú vlhké a plesnivé, takže by mali byť zbúrané... Vlastne rok dozadu bola k nám milá, príjemná a v ničom nebol problém, nevadil jej hluk ani kopa robotníkov. A zrazu taká zmena! Veď nás ani len nepozdraví, pritom sme jej 8 rokov odhŕňali v zime sneh na chodníku pred jej domom...
Naposledy upravil LATRYNA : 25.05.09 at 09:54 Dôvod: chyba
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
iriska Pozri príspevok
Normálne, keď prídu robotníci, napochodujte do dvora a začnite s prácami (samozrejme s ohľadom na záhradku)... keby zavolala políciu, máte doklady.... môže sa stať, že po ukončení prác omietku začne poškodzovať - treba to dokumentovať fotoaparátom, kamerou, svedkami - asi nebude až taká agresívna, ale lepšie je byť pripravený na všetko
IRISKA, zajtra ráno sa u nej vo dvore stavia to lešenie a nahadzuje sa omietka. Suseda o tom už vie a samozrejme, foto dokumentáciu si urobím, to si mi dobre poradila. Ď
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ešli Pozri príspevok
Iriska, to ako myslíš, že napochodujú robotníci do dvora a čo plot?
Hádam ho nebudú preskakovať. Predsa na cudziu nehnuteľnosť nemôžeš vstúpiť bez súhlasu majiteľa. Ale ako začať s robotou keď majiteľ robotníkov nepustí do dvora, alebo nie je doma to by som aj ja rada vedela.
Suseda dala svojím podpisom súhlas k stavebným prácam a keď jej vopred oznámim, kedy budem v prácach pokračovať, resp. ich dokončovať, je povinná ma na svoj pozemok vpustiť a znášať tak robotníkov vo svojom priestore. Od októbra 2008 vedela, že na jar, najneskoršie v máji 2009 pokračujeme
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
EŠLI
Suseda dala svojím podpisom súhlas k stavebným prácam a keď jej vopred oznámim, kedy budem v prácach pokračovať, resp. ich dokončovať, je povinná ma na svoj pozemok vpustiť a znášať tak robotníkov vo svojom priestore. Od októbra 2008 vedela, že na jar, najneskoršie v máji 2009 pokračujeme
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ešli Pozri príspevok
Iriska, to ako myslíš, že napochodujú robotníci do dvora a čo plot?
Hádam ho nebudú preskakovať. Predsa na cudziu nehnuteľnosť nemôžeš vstúpiť bez súhlasu majiteľa. Ale ako začať s robotou keď majiteľ robotníkov nepustí do dvora, alebo nie je doma to by som aj ja rada vedela.
Keď suseda dávala písomný súhlas k mojej stavbe, ku ktorej mám stavebné povolenie, je povinná znášať aj práce na jej pozemku, naviac keď je informovaná vopred.
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Ešte doplním, ako je možné riešiť výsadbu zelene tak blízko susedného objektu. Zákon - zrejme stanovuje vzdialenosť najbližšej možnej výsadby stromov( vegetácie ) pri objekte. Hádam nechceš nechť opierať strom o opravenú fasádu - na toto sú paragrafy a vyhlášky nie o vegetácii a stavebnom zákone.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milan.Žiška Pozri príspevok
Ešte doplním, ako je možné riešiť výsadbu zelene tak blízko susedného objektu. Zákon - zrejme stanovuje vzdialenosť najbližšej možnej výsadby stromov( vegetácie ) pri objekte. Hádam nechceš nechť opierať strom o opravenú fasádu - na toto sú paragrafy a vyhlášky nie o vegetácii a stavebnom zákone.
Nuž, samozrejme, že mi to vadí, ale pre pokoj so susedmi som bola ticho. Už nad tým ale premýšľam, ako to vyriešiť, aby "koza zostala celá a vlk bol sýty".
Ešte doplním, vedľa nášho múru (u susedov) je náš tzv. okapový chodník o šírke cca 20 cm. Výsadba je vlastne na hrane tohoto chodníčka.
Naposledy upravil LATRYNA : 25.05.09 at 11:56 Dôvod: doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať