Zavrieť

Porady

Odhláška z dobrovoľného platenia poist.v nezamestnanosti

ahojte,

od 1/4/2009 som bola nezamestnaná, bez nároku na podporu, tak som sa hneď od 1/4/2009 prihlásila na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, no od 1/5/2009 som si našla zamestnanie, prac. zmluva na dobu neurčitú a teraz by som sa chcela odhlásiť z dobrovoľného platenia poist. v nezam. vlastne ku koncu mája.
Problém je v tom, že nemám čas utekať do Soc. poisťovne odniesť osobne odhlášku...Dá sa to poslať mailom alebo elektronicky??? A ak sa chcem odhlásiť k 31.5.2009, dokedy musím zaplatiť to poistenie za máj???
ďakujem Vám za pomoc.
Xenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nemusis utekat, to ti nikto nekaze. Vypln Registracny list FO a posli ho postou. Poistne je splatne do 8 dni po skonceni mesiaca.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    xxxenka1 Pozri príspevok
    ahojte,

    od 1/4/2009 som bola nezamestnaná, bez nároku na podporu, tak som sa hneď od 1/4/2009 prihlásila na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, no od 1/5/2009 som si našla zamestnanie, prac. zmluva na dobu neurčitú a teraz by som sa chcela odhlásiť z dobrovoľného platenia poist. v nezam. vlastne ku koncu mája.
    Problém je v tom, že nemám čas utekať do Soc. poisťovne odniesť osobne odhlášku...Dá sa to poslať mailom alebo elektronicky??? A ak sa chcem odhlásiť k 31.5.2009, dokedy musím zaplatiť to poistenie za máj???
    ďakujem Vám za pomoc.
    Xenia
    odhlásiť sa môžeš aj poštou - pošli odhlášku na RLFO doporučene. Treba to však urobiť v dostatočnom predstihu, aby do 31.5. bola odhláška na pobočke SP. Inak ťa odhlásia najskôr dňom doručenia odhlášky.

    Splatnosť postného je do 8 dní po skončení mesiaca - za mesiac máj do 8.6. /pri dobrovolnom poistení treba dodržať splatnosť/

    Odhláška z dobrovoľného platenia poist.v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.