Zavrieť

Porady

Vozenie detí na akcii

Potrebovala by som sa poradiť, či môže nezisková organizácia, ktorá zabezpečuje na základe stanov rôzne aktivity pre deti na svojej akcii pre deti robiť vozenie detí na motorke a popri tom od rodičov detí vyberať dobrovoľný príspevok na činnosť organizácie /občianskeho združenia/.Organizácia nemá živnostenský list. Nevieme, či môžeme vyberať pri vození detí peniaze, alebo by sme k tomu museli mať vybavenú verejnú zbierku.

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    damati Pozri príspevok
    Potrebovala by som sa poradiť, či môže nezisková organizácia, ktorá zabezpečuje na základe stanov rôzne aktivity pre deti na svojej akcii pre deti robiť vozenie detí na motorke a popri tom od rodičov detí vyberať dobrovoľný príspevok na činnosť organizácie /občianskeho združenia/.Organizácia nemá živnostenský list. Nevieme, či môžeme vyberať pri vození detí peniaze, alebo by sme k tomu museli mať vybavenú verejnú zbierku.

    Ďakujem za rady.
    A čo keby ste každému rodičovi, čo dá povoziť dieťa dali do ruky poštovú poukážku bez vyplnenej sumy, kde by ako príjemca bolo predvyplnené to vaše občianske združenie?

    Alebo povozíte deti len vtedy, ak vám rodičia priamo na akcii dajú do ruky cash? Veď píšeš, že má ísť o dobrovoľný príspevok.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    No určite by som rodičom nedávala do ruky poštové poukážky. Deti by sme povozili aj v prípade, že rodičia neprispejú, ale tí čo by nás chceli podporiť by prispeli povedzme do kasičky ľubovoľnou sumou. Ale potrebujem vedieť, či by sme to mohli takto zrealizovať bez povolenia na verejnú zbierku a živnostenského listu.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ŽL netreba -
    ide jednoznačne o VZ ,

    ak chcete vyberať dobrovoľný príspevok, treba uviesť konkrétny cieľ - napr. zakúpenie invalidného vozíka pre postihnuté dieťatko -
    to sú súvislosti, ktoré musia nadväzovať - vychádzajúc najmä zo stanov O Z

    No určite by som rodičom nedávala do ruky poštové poukážky.
    poukážky sú jednou z foriem výberu dobrovoľných príspevkov - sú súčasťou pokladničiek / k VZ, prípadne sa zasielajú spolu so sprievodným listom

    Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

    Ankaa7
    Naozaj ide o verejnú zbierku?

    Ak to nieje konkrétny cieľ, tak je to len dar pre OZ, nie?

    Písala som raz kvoli podobnému prípadu na Ministerstvo a tam mi odpísali, že ak ide o podporu OZ, tak nemusíme mať schválenú verejnú zbierku a ľudia nám prispievali do pokladničky dobrovoľnými darmi. Len ma upozornili, že musí byť viditeľne označené, že ide o podporu činnosti OZ.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ja sa tiez pridavam k nazoru ze rodicia by poskytli dar alebo prispevok na cinnost OZ a nemusi to byt formou verejnej zbierky. Mozno by ste mali urobit skor pre vase interne potreby ale neskor aj pre pripad nejakej kontroly evidenciu jednotlivych darov od rodicov aby bolo vidiet ze v tom mate prehlad a evidenciu.

    Vozenie detí na akcii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.