Zavrieť

Porady

položenie dlažby na rovnú strechu s asf. lepenkou

Ahoj poraďáci,
prosím stavebných odborníkov o radu, pristavením poschodia nám na rovnej streche vznikol balkón, na ktorý chceme položiť dlažbu. Lenže povrch je asfaltová lepenka s hl. fóliou (IPA alebo niečo podobné).
Je možné na takýto povrch, klásť dlažbu ? Mám strach aby sa to neodlepovalo.
A ešte jedna otázka, poraďte mi nejaký link na inšpiráciu pre balkónové
zábradlie - pokiaľ možno nie veľmi drahé.
Už vopred Vám ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ja by som to natrel tekutou lepenkou. Na nu sa da klasť aj dlažba. No je celkom realne, že ti poradia strhnut lepenku a až beton natrieť tekutou lepenkou.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Je prepoklad, že z Al fólie sa to bude odlepovať. AK by statika dovolila je dobré riešenie klažba na terčoch.

    Vlastak je offline (nepripojený) Vlastak

    Vlastak
    duves Pozri príspevok
    Ja by som to natrel tekutou lepenkou. Na nu sa da klasť aj dlažba. No je celkom realne, že ti poradia strhnut lepenku a až beton natrieť tekutou lepenkou.
    tekutá lepenka to je nejaký penetračný náter ? a strhnúť to preboha nie to by ma asi manžel strhol

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Vlastak Pozri príspevok
    tekutá lepenka to je nejaký penetračný náter ? a strhnúť to preboha nie to by ma asi manžel strhol
    Podla mna to treba strhnuť!
    http://www.tectane.cz/sk/produkty/09ST8.htm

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Dlažba na terčoch je povrchová úprava terasy, kde je skladba cca nasledovná.
    Na stávajúcu ( dobrú) hydroizoláciu sa položí separačná vrstva geotextílie ( niečo ako filc), na ňu sa kladú dlaždice väčších formátov a hrúbky ( 400 x 400 hr.30mm) na napr. gumené terče s krížom v hornrj časti, ktorý ti vymendzuje škáry a drží výškovú úroveň. Dá sa tým odstrániť sklon terasy ( výškovo rôzne terče s podložkami a sklon napr. 2% sa dá vyrovnať ) ale voda pretečie škárami napr. 3mm na hydroizoláciu a končí tam kde má.
    Treba však brať ohľad na statiku ( aby to strecha uniesla ).
    Môžeš dokonca na Al položiť tepelný izolant XPS a spomínanú skladbu a je to aj zateplené ( niečo ako obrátená strecha). Napriek skladbe si vrstvu hydroizolácie nezodvihol a dobre môžeš riešiť detaily vstupu na terasu atď.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dlažba ( keramická )sa na IPU klásť NEDÁ!!! ak vám niekto bude tvrdiť že áno klame.Ak je to technicky možné tak vám môžem doporučiť zámkovú dlažbu.Na tú IPU môžete nasypať piesok a uložiť 4cm hrubú zámkovu dlažbu.Alebo podobné vyrába aj konkurencia za polovičné ceny
    http://www.rehau.sk/priemysel/nabytk.../relazzo.shtml

    položenie dlažby na rovnú strechu s asf. lepenkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.