Zavrieť

Porady

Účtovanie zálohy v JÚ

Dobrý deň,
rada by som sa spýtala niekoho, kto účtuje v OBERON-e, ako účtuje zálohové faktúry, faktúry na zálohu a faktúry. Mne totiž sa to nejako nevidí, keď zaúčtujem zálohovú faktúru (bez DPH) - zadám len spolu sumu do okienka bez DPH, potom ju cez peňažný denník uhradím. Dôjde mi faktúra na zálohu (už daňový doklad pre DPH), vyberiem ponuku faktúra na zálohu - záloha - odtiaľ vyberiem zálohovú faktúru (bez DPH-čkovú). Potom zadám do okienka dole sumu, ktorú mám už na zálohovej faktúre. Vyjde mi spolu na úhradu 0. Keď mi ale dôjde faktúra - vyúčtovacia, tak neviem ako postupovať. Vyberiem faktúru - záloha -tam mi hodí sumu s mínusom a rozhodí aj na DPH a základ. Neviem, či je to ale správne, lebo ja mám zálohovú (prvú) faktúru bez DPH nahodenú a teraz mi rozhodí na DPH a základ s mínusom. Je to zložité, ale prosím Vás, ak v tom niekto pracuje mohol by mi pomôcť, či je to takto správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Účtovanie zálohy v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.