Zavrieť

Porady

Predhlad o zrazenych preddavkov

Dobrý den

možem sa spýtat kamarátke vratili prehlad o zrazenych preddavkoch

a to ze v stlpci 2 v riadku 1 je odvod dane tj 41,85 v riadku 2 sú vyčíslené preplatky na dani tj. -80,44 a riadok 4 je -38,59 a to jej vrátili môžte mi poradiť

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den

    možem sa spýtat kamarátke vratili prehlad o zrazenych preddavkoch

    a to ze v stlpci 2 v riadku 1 je odvod dane tj 41,85 v riadku 2 sú vyčíslené preplatky na dani tj. -80,44 a riadok 4 je -38,59 a to jej vrátili môžte mi poradiť

    dakujem
    preplatok môžeš započítať len do výške nedoplatku. Zbytok až v ďalšom mesiaci

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    polis1 Pozri príspevok
    prosim o pomoc pretože ani na Danovom urade jej nevedia na to odpovedať
    Dúfam, že to nie je v celku tak, že na DÚ jej nevedia povedať, to by bolo .....

    Veronika Ti už odpovedala- preplatok odpočítava postupne do výšky odvodu dane, t.j. riadok 1. 41,85, riadok 2. 41.85.
    Preplatok neviem prečo jej vrátili, lebo ten sa postupne odpočítava od daňovej povinnosti, t.j. v ´dalšom období by odpočítala z neho zas do výšky DP.

    To, čo jej vrátili nemusí byť daný preplatok /dávala žiadosť o vrátenie??/ ale napríklad daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evina Pozri príspevok
    Dúfam, že to nie je v celku tak, že na DÚ jej nevedia povedať, to by bolo .....

    Veronika Ti už odpovedala- preplatok odpočítava postupne do výšky odvodu dane, t.j. riadok 1. 41,85, riadok 2. 41.85.
    Preplatok neviem prečo jej vrátili, lebo ten sa postupne odpočítava od daňovej povinnosti, t.j. v ´dalšom období by odpočítala z neho zas do výšky DP.

    To, čo jej vrátili nemusí byť daný preplatok /dávala žiadosť o vrátenie??/ ale napríklad daňový bonus vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa....
    ja som pochopila, že jej vrátili zle vypracovaný prehľad - aj keď neviem na základe čoho má DU na to právo. Môže daňovníka upozorniť len na chybu ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    veronikasad Pozri príspevok
    ja som pochopila, že jej vrátili zle vypracovaný prehľad - aj keď neviem na základe čoho má DU na to právo. Môže daňovníka upozorniť len na chybu ...
    Ja som pochopila, že jej vrátili aj Prehľad aj preplatok, takže nerozumiem tiež postupu DÚ, ak taký naozaj bol...

    Predhlad o zrazenych preddavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.