Zavrieť

Porady

materiál plus montážné práce

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ako mám účtovať ak mám faktúru na nákup materiálu na sklad 111 a pritom mám uvedenú čiastku aj na servisnú prácu. Mám deliť prácu zvlášť 518/511/ a materiál zvlášť 111, alebo môžem dať materiál na sklad 111 v čiastke ceny materiálu plus oprava a tým sa mi zvýši cena materiálu na 111.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    CainDrago je offline (nepripojený) CainDrago

    CainDrago
    No zalezi.
    1) ak dana praca sa priamo vztahuje k nakupenemu materialu tak je to naklad na obstaranie materialu a teda vstupuje do jeho ceny. napr. 10 kusov za 10EUR + dalsia praca na 10 kusoch 10EUR tak obstaravas 10 kusov pri cene 11EUR za kus (10*10+10)/10
    2) ak nevies priamo priradit dany servis medzi tovar napr kupis 250ks mat. X 150ks mat.Y 1000ks mat. Z a mas k tomu napriklad prepravu a dalsie priplatky. Tak material zaradis podla Fa na 112 na sklad a ostatne naklady obstarania na inu analytiku 112ky. Nasledne rozpustas pocas roka (podla pomeru - prirastky odchylok a spotreby materialu - mozem ti potom dat presny vzorec ak chces)
    3) ak sa nevztahuje ta praca k materialu tak ide na 518 (511 by malo byt iba sa to vztahuje k DHM alebo DNM ale v principe je to jedno, lebo ani auditor ti to nebude napadat keze je to na tom istom riadku vysledovky)

    materiál plus montážné práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.