Zavrieť

Porady

RZZP študent

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. Musí študent strednej školy robiť RZZP ak počas roka robil na príkaznú zmluvu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    jankami Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím Vás o radu. Musí študent strednej školy robiť RZZP ak počas roka robil na príkaznú zmluvu?
    Ďakujem
    Nemusí.

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Dobrý deň,
    musí podať RZZP starobná dôchodkyňa, ktorá celý rok pracovala, príjem v žiadnom mesiaci nemala 56.283,- Sk a viac, ale za celý rok mala hrubý zárobok vo výške 134.157,-Sk

    jankami je offline (nepripojený) jankami

    jankami
    Ďakujem, ale nebola som si istá, lebo príkaznú zmluvu som nenašla vo vyňatých príjmoch (sú tam len príjmy z dohôd podľa Zákonníka práce), keďže príkazná zmluva je podľa Občianskeho zákonníka
    Jana

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jankami Pozri príspevok
    Ďakujem, ale nebola som si istá, lebo príkaznú zmluvu som nenašla vo vyňatých príjmoch (sú tam len príjmy z dohôd podľa Zákonníka práce), keďže príkazná zmluva je podľa Občianskeho zákonníka
    Jana
    príkazná zmluva - pokial neide o závislú činnosť - nie je príjmom podľa § 5 a 6. Preto sa nezahrňa do RZZP /patrí do § 8/

    jankami je offline (nepripojený) jankami

    jankami
    Ďakujem, ale nebola som si istá, keďže príkazná zmluva je podľa Občianskeho zákonníka a nenašla som ju vo vyňatých príjmoch ako sú príjmy z dohôd podľa Zákonníka práce.
    Jana

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Prosím Vás, musí robiť RZZP za rok 2008 študent, ktorý bol do 30.9.2008 zamestnancom a od 1.10.2008 je študentom?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Onko Pozri príspevok
    Prosím Vás, musí robiť RZZP za rok 2008 študent, ktorý bol do 30.9.2008 zamestnancom a od 1.10.2008 je študentom?
    Ak nemal kolísavé príjmy nemusí.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Príkazná zmluva sa dosť často zdaňuje ako závislá činnosť - ak sa dodržia ustanovenia Občianskeho zákonníka spĺňa znaky závislej činnosti.
    Ohľadne študent + príkazná zmluva : treba zistiť ako bola príkazná zmluva zdanená. Ak v §8, tak do RZZP nejde. AK v §5 alebo v §6, tak ak hrubý príjem z nej bol nad 64332, tak študent RZZP podáva a zaplatí z nej poistné.

    jankami je offline (nepripojený) jankami

    jankami
    Bolo podávané aj daňové priznanie, hoci nevyšla daň. Ale keďže je to príjem nad úhrn minimálnych základov, musí podať RZZP aj keď je študent. Má podať Typ "C" ?
    Ďakujem
    Jana

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    To, že podal DP, ešte nič nehovorí o tom, či má robiť RZZP. Treba sa do toho DP pozrieť. Ak to zdanil v §5 alebo v §6 potom robí RZZP a použije tlačivo C.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.