Zavrieť

Porady

NÁMESAČNÉ DIEŤA

Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ja keď som bola malá tiež som občas ale veľmi málo bola námesačná. bola som si umyť ruky ani o tom neviem ,hladať nejakú vec atď. podľa mňa by trebalo sa poradiť s pediatrom a on by vás mohol doporučiť niekde napr. k psychologovi alebo podobne, želám pevné nervy a treba zamykať všetko potom sa nič nestane

    mysurk je offline (nepripojený) mysurk

    mysurk
    Aankaa Pozri príspevok
    Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
    Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
    Ďakujem

    Ťažko ti niekto poradí, keď ani len chlapca nevidel (nerozpraval / neskúmal ).
    To nie je ako chrípka.

    mimusa je offline (nepripojený) mimusa

    mimusa
    moja dcera bola tiez namesacna, chodila som s nou k psychologovi a ona s nou cvicila jogu, trvalo to asi 3 mesiace a vyliecila sa z toho

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Aankaa Pozri príspevok
    Prosím o radu, pomoc, odporúčanie.....: môj 10 ročný synovec je námesačný. Skôr než vyhľadáme špeciálnu pomoc / možno jej ani nebude zapotreby/, skúste ma usmerniť. Alex je na svoj vek malý a chudý chlapček, je veľmi vytrvalý a húževnatý, v škole nemá problémy, v športe sa venuje veľmi zanietene futbalu. Predtým hokeju, ale fyzicky ho nezvládal. Chlapec vstáva v noci, blúdi po dome, padá zo schodov, uteká do záhrady..... a samozrejme si nič nepamätá. Táto situácia sa už zdá byť veľmi vypätá nakoľko si pádom ublížil.
    Môže byť spúšťačom jeho nočného chodenia zmena bytu, neúspech v športe, ... zo všetkého asi niečo. Niečo som vygooglila, no skôr úrazy, nehody.....a všade radia zamknúť dvere, okná....ale to nestačí predsa. Poraďte prosím.....
    Ďakujem
    Tak o tomto by som mohla rozprávať celé hodiny. Syn má 12, a nie je noci, kedy by nebehal po byte. Vchodové dvere musím zamykať a kľúče ukryť, lebo už sa pokúšal aj odomknúť (našťastie spím ľahko, tak som ho počula ). A keď nebehá, tak vykrikuje. Inak je zdravý. Radila som sa aj s doktorkou, ale jej stanovisko bolo, že z toho časom vyrastie. že treba dbať, aby pred spaním nerobil činnosti, ktoré by to mohli vyprovokovať. Tak teraz ho len strážime.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Ešte som zabudla napísať, že vtedy sa ho snažím jemne prebudiť, a keď sa nedá, tak s ním musím ísť na záchod, a potom sa už preberie.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Ďakujem všetkým za reakcie a informácie, "hold" vieme, že to nie je jednoduché, no skúsime asi tú odbornú pomoc, nech sa vylúčia všetky možné "poruchy...."

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Môj syn bol tiež námesačný a námesačnosť mal spojenú aj s nočným vracaním. Často sa v noci povracal a ani o tom nevedel. Bolo to nebezpečné, lebo sa mohol zadusiť. Boli sme s ním na EEG - všetko bolo OK. Námesačnosť je spôsobená tým, že pohybové centrum v mozgu "nespí", zatiaľ čo ostatné časti mozgu "spia". S príchodom do puberty problém vymizol. Námesačné deti sa nemajú prebúdzať, ale pokojne uložiť naspäť do postele.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.