Zavrieť

Porady

Digitálny fotoaparát a pozastavenie živnosti

Zdravím všetkých poraďákov!

Mám takú dilemu. Kúpil som si dig. fotoaparát (220 EUR) a zvažujem, či ho môžem dať ako VOZD.
Pracujem v oblasti priemyselnej automatizácie a doteraz som si robil fotodokumentáciu zhotovených zariadení (pre prípad servisného výjazdu sa pozriem, z čoho zariadenie pozostávalo atď.) fotoaparátom, ktorý som si nikdy nedal do nákladov a všetku túto dokumentáciu mám archivovanú. A teraz by som si chcel zaúčtovať ten nový. Problém je ale v tom, že cca 3 týždne od kúpy fotoaparátu dôjde k pozastaveniu (nie zrušeniu) živnosti (dal som sa na doktorandské štúdium a akosi to nestíham všetko naraz :-) ). Ak by som si fotoaparát zaúčtoval ako VOZD, potom pozastavil živnosť, nebola by to tak trochu provokácia, najmä v prípade kontroly?
Čo si o tom myslíte vy, profesionáli? Ďakujem za každý názor a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Otázka z iného konca.
    A ak by ste si zaplatili fotografa, ktorý by Vám vyfakturoval fotodokumentáciu, dali by ste si ako VOZD?
    Ano.
    I foťák ano, VOZD

    Digitálny fotoaparát a pozastavenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.