Zavrieť

Porady

Zabudnutá faktúra z r.2008

Prajem, pekný deň a prosím o pomoc. Dnes. t.j.27.5.2009 mi dal môj šéf na stôl faktúru ešte z augusta 2008. Mám ju teraz zaúčtovať. Jedná sa o sumu 38748,- Sk a faktúra je od neplatcu DPH. Môžem to len tak jednoducho zaúčtovať, že si to prepočítam na eurá a nič sa nedeje ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Je to došlá faktúra alebo Vaša vystavená ? No len tak zaúčtovať si ju podľa mňa nemôžeš, že nič sa nedeje... minimálne mala byť v knihe odoslaných/prijatých faktúr. V konečnom dôsledku však neovplyvní zdaniteľný príjem/výdaj, keďže nebola v r.2008 uhradená.

    culinka je offline (nepripojený) culinka

    culinka
    Faktúru som zapísala do knihy došlých faktúr a šéf ju ide hneď dnes uhrádzať.Môžem úhradu normálne zaúčtovať do nákladov ?

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    culinka Pozri príspevok
    Faktúru som zapísala do knihy došlých faktúr a šéf ju ide hneď dnes uhrádzať.Môžem úhradu normálne zaúčtovať do nákladov ?

    Môžeš.

    dada41 je offline (nepripojený) dada41

    žena, SZČO dada41
    Ahoj poraďáci, prosím súrne aj ja o pomoc. Mám podobný problém ako culinka, ale "trocha" zamotanejší: dodávateľ urgoval úhradu faktúry z r.2008 (splatná bola až v r.2009). Teraz je ten problém:
    účtujeme v PU a dodávateľ je platiteľ DPH. Náklady sa týkajú vlastne roku 2009, ide o reklamné predmety (kalendáre a pod.s logom firmy). Musíme otvoriť r. 2008 alebo sa môže urobiť odpočet DPH aj teraz, keďže sme len teraz obdržali dańový doklad....?
    Ďakujem za skorú pomoc.

    dextrade je offline (nepripojený) dextrade

    dextrade
    Pozri si § 51 ods.2 zákona o DPH. Ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm.a,c, alebo d, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm.a,c,alebo d.

    dada41 je offline (nepripojený) dada41

    žena, SZČO dada41
    Ďakujem za odpoveď, myslela som si, ale nejak sa mi to bije s minulým účtovným obdobím. Ale iné mi neostáva, nie je to až taká výška, za ktorú by som asi mala otvárať rok 2008. Urobím to teraz ... a necháme sa prekvapiť daňovým vysvetlením zákona po rokoch. Ešte raz vďaka.

    Zabudnutá faktúra z r.2008

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.