Zavrieť

Porady

práca popri RD

Chcela by som sa spýtať: ak začnem pracovať popri RD a o malého sa budem starať ja, prídem o rodičovský príspevok? Je to jedno, či budem robiť na živnosť alebo zmluvu? Predtým som bola zamestnaná, ale v úplne inej sfére a firme.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    a keby som si dala zivnost na opatrovanie deti a opatrovala by som ho sama, potom by som dostala prispevok v plnej vyske?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dôležité je, kedy Ti bol rodičovský príspevok priznaný. Ak Ti bol priznaný "po starom" t.j. do 31.12.2008, tak môžeš popri rodičovskom príspevku pracovať - je jedno, či príjem bude na pracovnú zmluvu, alebo na živnosť.
    Ak Ti však bol rodičovský príspevok priznaný po 1.1.2009 podľa nového zákona, tak v prípade, že pracuješ, prídeš o rodičovský príspevok, no môžeš dostať príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške 25% rodičovského príspevku, keď sa o dieťatko staráš aj popri práci sama, alebo starostlivosť zabezpečí iná blízka osoba.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    malý sa narodil 19.6.2008, cize na rd som od 20.12.2008, ale prvy prispevok mi prisiel v januari 09. Berie sa do uvahy kedy to bolo vyplatene alebo odkedy som na rd?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    denisamka Pozri príspevok
    malý sa narodil 19.6.2008, cize na rd som od 20.12.2008, ale prvy prispevok mi prisiel v januari 09. Berie sa do uvahy kedy to bolo vyplatene alebo odkedy som na rd?
    Berie sa dátum, od kedy Ti bol RP priznaný a to bol ešte v r.2008, takže pokojne môžeš prácu vykonávať a o RP neprídeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.