Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z EU

Dobrý deň, poradíte mi ako mám zaevidovať nákup zariadenia do pneuservisu na sklad, a zaúčtovanie?
Nákup bol v hodnote 4735,52 USD. uhradený bol 5.3.09 na základe proformy faktúry(vystavenej 2.3.) s kurzom banky(5.3.) 1,2413 EUR, spolu 3.814,97 EUR. Ostrá faktúra vystavená 10.3. a prišla spolu s tovarom 18.3. v sume 4735,52 USD. Ako mám prijať zariadenie a materiál na sklad? Kurzom zaplatenia? A ďalšia vec je, že vo fa je aj započítaná doprava. Napríklad nakúpené zariadenie v hodnote 1518 USD=1222,91EUR,938USD =754,05EUR, materiál 500 ks cena za kus 0,02856 USD spolu 14,28 USD=11,50EUR atď... a doprava je 550USD=443,08EUR, Ako tú dopravu dostanem do obstarávacej ceny jednotlivého Drobného HM a materiálu? A je správne, že príjmem v cenách prepočítaných kurzom v ďeň zaplatenia? Prosím Vás poradíte mi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    Dobrý deň, poradí mi niekto, ako to robí? Možno som nezrozumiteľne zadala otázku. Mám materiál prijať na sklad v deň, keď prišiel materiál t. j. 18.3., v cene podľa kurzu zaplatenia fa, t. j. 5.3.09? Alebo nerozmýšľam správne? Keď sa prijíma materiál na sklad do obstaravacej ceny ide aj doprava?. Mám napr. 1205 ks rôzneho materiálu v rôznej hodnote, a doprava je napr. 443€. Mám dopravu deliť počtom ks materiálu? Je to tak správne,alebo si to zle vysvetľujem? Poradí mi niekto skúsený? Ďakujem

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    m.urbanova Pozri príspevok
    Dobrý deň, poradí mi niekto, ako to robí? Možno som nezrozumiteľne zadala otázku. Mám materiál prijať na sklad v deň, keď prišiel materiál t. j. 18.3., v cene podľa kurzu zaplatenia fa, t. j. 5.3.09? Alebo nerozmýšľam správne? Keď sa prijíma materiál na sklad do obstaravacej ceny ide aj doprava?. Mám napr. 1205 ks rôzneho materiálu v rôznej hodnote, a doprava je napr. 443€. Mám dopravu deliť počtom ks materiálu? Je to tak správne,alebo si to zle vysvetľujem? Poradí mi niekto skúsený? Ďakujem
    prosím, nenajde sa niekto kto mi poradí?

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    nenájde sa naozaj niekto, kto má s tým skúsenosti a rád sa podelí o svoje znalosti? No neviem, alebo je moja otázka primitívna? Bola by som vďačná, keby ste mi pomohli a ukázali tú správnu cestičku. Ďakujem

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    m.urbanova Pozri príspevok
    nenájde sa naozaj niekto, kto má s tým skúsenosti a rád sa podelí o svoje znalosti? No neviem, alebo je moja otázka primitívna? Bola by som vďačná, keby ste mi pomohli a ukázali tú správnu cestičku. Ďakujem
    prosím, posúvam

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    nemôžem v porade nikde nájsť ako sa príjme materiál na sklad, keď mi prišla fa za materiál a je v nej aj cena za dopravu, ako preratávate túto dopravu do ceny materiálu?

    dextrade je offline (nepripojený) dextrade

    dextrade
    Skúsim ti pomôcť. Oceniť faktúru by si mala kurzom dňa predchádzajúceho dňu uskutočnenia účtovného prípadu-novela zákona o účtovníctve. Deň uskutočnenia účtovného prípadu by mal byť deň splnenia dodávky-dodací list. V tvojom prípade deň splnenia dodávky je 18.3., použiješ kurz zo dňa 17.3.
    Rozpúšťanie obstaravacích nákladov nám robí softvér, ale kedysi sme to robili asi takto:
    Hodnota faktúry: 4735,52 USD x kurz 1,294= 6127,76 EUR
    Koeficient prepočtu= 6127,76:hodnota drobného HM a materiálu
    Týmto vypočítaným koeficientom prenásobíš jednotlivé položky faktúry.
    Alena Šimová
    ja zas neprijímam na sklad materiál vrátane prepravy. Prepravné účtujem na výdavky za materiál. Len na konci roka si vypočítam zostatok odchýlky a navýšim o zostatok materiálu na sklade a toto uvediem do výkazu o majetku a záväzkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.