Zavrieť

Porady

dieťa na liečení spolu s matkou

Zdravím všetkých.
Nepodarilo sa mi nič nájsť k môjmu problému, tak som založila túto tému. Kolegyňa má 5 ročnú dcéru, ktorá býva často chorá a pôjde na liečenie. Na toto liečenie má ísť na doporučenie lekárov aj ona -jej mama ako doprovod. A teraz moja otázka. Ako treba postupovať čo sa týka odvodov do SP a ZP - nakoľko ona je v riadnom pracovnom pomere. Je potrebné požiadať o neplatené voľno? A ako sa v tomto prípade platia odvody?
Ďakujem za každé info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Reprografia Pozri príspevok
    Zdravím všetkých.
    Nepodarilo sa mi nič nájsť k môjmu problému, tak som založila túto tému. Kolegyňa má 5 ročnú dcéru, ktorá býva často chorá a pôjde na liečenie. Na toto liečenie má ísť na doporučenie lekárov aj ona -jej mama ako doprovod. A teraz moja otázka. Ako treba postupovať čo sa týka odvodov do SP a ZP - nakoľko ona je v riadnom pracovnom pomere. Je potrebné požiadať o neplatené voľno? A ako sa v tomto prípade platia odvody?
    Ďakujem za každé info
    Dcéra bola taktiež so synom, keď bol malý na liečení, lekárka jej vypísala ošetrovačku na celé obdobie liečenia, preplatenú mala len dobu ošetrovačky, ostatné mala ako ospravedlnené voľno neplatené, odvody mala stiahnuté len za odpracované dni. Ale ako platí firma...? Skúsim nahodiť do miezd tento prípad a potom poviem...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mám soft mzdy MRP pod Win, nahodila som 1 deň odpracovaný, ostatné ako ošetrenie člena rodiny, odvody mi vypočítalo len za ten jeden odpracovaný deň aj za zamestnanca, aj za firmu. Tak ja len toľko...

    Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

    Reprografia
    Vďaka za info. Ešte jedna otázka. Keďže OČR je len 10 kalendárnych dní (platené), tak na ten zvyšný čas ju musí firma odhlásiť z poistného SP aj ZP, alebo sa mýlim?

    dieťa na liečení spolu s matkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.