Zavrieť

Porady

Odpisova skupina kotolne

Zdravím všetkých. súrne by som potrebovala poradiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť plynovú kotolňu. Je to ešte za rok 2008.
Vo faktúre bolo presne napísane: "Fakturujeme Vám zostatkovú hodnotu za plynofikáciu a zradenie plynovej kotolne" v hodnote 267 739,- SK.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    JanaKop Pozri príspevok
    Zdravím všetkých. súrne by som potrebovala poradiť, do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť plynovú kotolňu. Je to ešte za rok 2008.
    Vo faktúre bolo presne napísane: "Fakturujeme Vám zostatkovú hodnotu za plynofikáciu a zradenie plynovej kotolne" v hodnote 267 739,- SK.
    Ďakujem.
    Ak je to za rok 2008, existujú dve možnosti:
    1. ak sa kotolňou vykuruje vlastná budova - tak sa zaradí ako technické zhodnotenie budovy.
    2. ak sa dodáva teplo tretej osobe - zaradí sa ako majetok v 2. skupine

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Budovu máme v prenájme od mesta.Ale Vykurujeme si Vlastné priestory. tak neviem tá duhá možnosť v 2. skupine?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    JanaKop Pozri príspevok
    Budovu máme v prenájme od mesta.Ale Vykurujeme si Vlastné priestory. tak neviem tá duhá možnosť v 2. skupine?
    Takže je tu ďalší problém..budova v prenájem. Existuje zmluva o prenájme. Je v nej uvedené, kto v skutočnosti odpisuje budovu?

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Nie v zmluve nie je uvedené kto odpisuje budovu a myslím si, že tá budova už je dávno odpísaná.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v zmluve musítemať napísané, že prenajímateľ nezvyšuje o hodnotu kotolne svoj majetok a súhlasí s tým,že vy ako nájomca máte právo ho odpisovať.
    Zaradila by som ako iný majetok do 4.OS

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Tú zostatkovú hodnotu nám vyfakturoval predchádzajúci nájomca. Do zmluvy som pozerala a nič o kotolni tam nie je. Čo sa týka technického stavu je tam len toto:

    1. Nájomca preberá nebytové priestory v stave existujúcom ku dňu podpísania zmluvy o nájme a prehlasuje, že stav nebytových priestorov mu je známy a stýmto súhlasí.
    2. Nájomca sa zaväzuje užívať elektrické spotrebiče, ktoré zodpovedajú príslušným normám a pri vzniku škody nájomca ich uhradí

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Tú zostatkovú hodnotu nám vyfakturoval predchádzajúci nájomca....
    =============================
    bývalý nájomca vám fakturoval? A čo vy s tým? Ak ste sa nedohodli o prevzatí a úhrade za kotolňu, tak to vôbec neberte do úvahy. Pre vás to nie je daňový náklad ani vo forme odpisov.
    Vy máte vzťah iba s prenajímateľom. Prečo miešate dva vzťahy?

    Odpisova skupina kotolne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.