Zavrieť

Porady

Odchodné a invalidný dôchodok

Prosím o radu:
Moja známa rozviazala so zamestnávateľom PP dohodou, ako dôvod tam je uvedený že požiadala o inv.dôchodok. /bez odstupného/
PP skončila 20.5.2009 a o inv.dôchodok požiadala 12.5.2009, teda pred skončením PP.
Po skončení PP sa nezaevidovala na úrade práce.
Zatiaľ nevie % zníženia pracovnej schopnosti.

V prípade, že jej ID bude priznaný odo dňa 12.5.2009 a % bude vyššie ako 70 %, bude môcť požiadať svojho bývalého zamestnávateľa o výplatu odchodného? Má nárok%
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Sal Pozri príspevok
    Prosím o radu:
    Moja známa rozviazala so zamestnávateľom PP dohodou, ako dôvod tam je uvedený že požiadala o inv.dôchodok. /bez odstupného/
    PP skončila 20.5.2009 a o inv.dôchodok požiadala 12.5.2009, teda pred skončením PP.
    Po skončení PP sa nezaevidovala na úrade práce.
    Zatiaľ nevie % zníženia pracovnej schopnosti.

    V prípade, že jej ID bude priznaný odo dňa 12.5.2009 a % bude vyššie ako 70 %, bude môcť požiadať svojho bývalého zamestnávateľa o výplatu odchodného? Má nárok%
    Ak požiadala ukončenie PP dohodou- to je jedno a aký dôvod tam išlo, nárok na odstupné nemá.
    Podľa ZP par.76, odst. 6 nárok na odchodné vzniká.

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    a aký doklad na ukončenie pracovného pomeru (ak nie dohodou) z dôvodu odchodu na invalidný dôchodok by si dala Ty? (vyber z § 59 Zákonníka práce)
    Ja som dala tiež ukončenie dohodou a podľa § 76 nárok na odchodné.
    Naposledy upravil eby : 28.05.09 at 07:28

    Odchodné a invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.