Zavrieť

Porady

odpis pohľadávky

Ahojte, potrebovala by som radu k odpisu pohľadávky.
"Zdedila" som po bývalej ekonomke niečo také:
Vystavila odberateľskú faktúru v roku 2003 na sumu 247200,- vrátane DPH. Tá faktúra sa k nim zrejme nedostala, nikde nenachádzam inventarizáciu pohľadávok ani upomienky. Nakoniec to bol bártrový obchod teda služba za službu a malo to ísť bez "papierov". Takže teraz my máme odberateľskú faktúru a nemáme dodávateľskú na protihodnotu. A zákazník nemá ani našu faktúru a ani on nič nevystavoval, teda u neho je všetko v poriadku. Samozrejme že sa nerobili žiadne opravné položky a tú faktúru nám nikdy nezaplatia. Čo mám s tým robiť? Viem to dať celé do daňového odpisu? alebo čo s tým. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    odpis daňový je možný ak pohľadávka nie je premlčaná - čo zrejme je.
    Tiež by musela byť splatná v roku 2004 a neskôr.... aby bol možný 100% odpis daňový.
    Podľa popisu by som skôr rozmýšľala nad dodatočným DPPO......
    Pozastavujem sa však nad formuláciou
    Nakoniec to bol bártrový obchod teda služba za službu a malo to ísť bez "papierov". Takže teraz my máme odberateľskú faktúru a nemáme dodávateľskú na protihodnotu. A zákazník nemá ani našu faktúru a ani on nič nevystavoval, teda u neho je všetko v poriadku

    u neho určite nie je všetko v poriadku
    a dodania "bez papierov" by som ani nezverejňovala
    čo tak termíny ako úplnosť účtovníctva, verné zobrazenie, zákaz kompenzácie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.