Zavrieť

Porady

Ako riešiť drevený strop

Chcel by som informaciu.Pri stavbe bungalovu mám v projekte uložené trámy na veniec 20cm tak obmurovka a další veniec 20cm na pomurnicu.Otázka je či je možne položiť drevené trámy na ytong obmurovka a tak veniec na pomurnicu tým by som ušetril o jeden veniec menej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Chandler máš niejakú radu ako by si to riešil tý aby som vynechal jeden veniec.Čo tak na veniec trámy vedľa pomurnice múr je 375.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ja by som spravil veniec lebo by som to chcel mat poriadne spravene
    ked to chces nejako okaslat tak vzdy budes potrebovat nieco na roznesenie zatazenia z tramu do muru (drevo, ocel, beton) lebo ten tram by na takom malom kusku ytong rozdrvil
    dnes som sa bavil o tomto so statikom,lebo aj my ideme robit dreveny strop/tramy 20x21/.poradil mi urobit veniec,ale max.10 cm hrubka aj s roksormi,ze to musi stacit.vaha tramov sa tak rozlozi.rozmyslam ten veniec urobit hned nad oknami-bude to aj preklad cez okna,potom jednu radu ytong lambda,potom klasicky veniec a na to pomurnicu.co na to povies poradak?

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    moze byt, lebo tych 10 cm nie je veniec, len na roznesenie tlaku z tych tramov.. ale zase mat nad oknami preklad 10 cm je malo. ale neviem presne ako to vyzera, tak nechcem zavadzat. urcite to vie lepsie ten co to videl.

    Ako riešiť drevený strop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.