Zavrieť

Porady

Odmena po skonceni PP,alebo počas PN,MD

Dobry den,
prosime poradit.
Zamestnanec mal vyplatenu odmenu pocas celomesacnej PN /MD,RD/, alebo po skonceni PP.
Za uvedene obdobie program v socialnej poistovni vykazuje tohto zamestnanca ako fiktivneho, nakolko je odhlaseny z evidencneho stavu.
Je stanovene zakonom, ze v uvedenych obdobiach sa nemozu vyplacat odmeny, alebo je to len interny predpis socialnej poistovne?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lefa Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosime poradit.
    Zamestnanec mal vyplatenu odmenu pocas celomesacnej PN /MD,RD/, alebo po skonceni PP.
    Za uvedene obdobie program v socialnej poistovni vykazuje tohto zamestnanca ako fiktivneho, nakolko je odhlaseny z evidencneho stavu.
    Je stanovene zakonom, ze v uvedenych obdobiach sa nemozu vyplacat odmeny, alebo je to len interny predpis socialnej poistovne?
    Vdaka
    Ak je niekto PN a vyplatíš mu odmenu, tak sa odvádza len na ZP. Na SP sa poistné v tomto období neodvádza, len ÚP.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 29.05.09 at 07:32

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Mal by byt odvod na urazove poistenie a tym padom sa dostane aj do priloh k mesacnemu vykazu a to uz nastava problem.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    lefa Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosime poradit.
    Zamestnanec mal vyplatenu odmenu pocas celomesacnej PN /MD,RD/, alebo po skonceni PP.
    Za uvedene obdobie program v socialnej poistovni vykazuje tohto zamestnanca ako fiktivneho, nakolko je odhlaseny z evidencneho stavu.
    Je stanovene zakonom, ze v uvedenych obdobiach sa nemozu vyplacat odmeny, alebo je to len interny predpis socialnej poistovne?
    Vdaka
    prida este niekto svoj nazor? Potrebujem zaujat zodpovedne stanovisko svojej veducej.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lefa Pozri príspevok
    Mal by byt odvod na urazove poistenie a tym padom sa dostane aj do priloh k mesacnemu vykazu a to uz nastava problem.
    Prečo by to mal byť problém? .....áno, zamestnávateľ platí aj ÚP.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Prečo by to mal byť problém? .....áno, zamestnávateľ platí aj ÚP.
    Lebo zamestnanec je v SP vynaty zo stavu a ked ma nieco vyplatene, tak ho zaradi do prilohy k vykazu a nam sa po zaslani mesacneho vykazu objavia chyby, teda vypise,"nasledujuce rodne cislo uvedene v prilohe vykazu poistneho sa nenachadza v registri poistencov SP a s chybami vykaz neprejde elektronickou pobockou.

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    lefa Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosime poradit.
    Zamestnanec mal vyplatenu odmenu pocas celomesacnej PN /MD,RD/, alebo po skonceni PP.
    Za uvedene obdobie program v socialnej poistovni vykazuje tohto zamestnanca ako fiktivneho, nakolko je odhlaseny z evidencneho stavu.
    Je stanovene zakonom, ze v uvedenych obdobiach sa nemozu vyplacat odmeny, alebo je to len interny predpis socialnej poistovne?
    Vdaka
    Znova vkladam moj citat.
    Dufam, ze po piatku, kedy bol utlm v odpovediach na moj problem, sa najde niekto, kto mi poradi.
    Vdaka

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    lefa Pozri príspevok
    Znova vkladam moj citat.
    Dufam, ze po piatku, kedy bol utlm v odpovediach na moj problem, sa najde niekto, kto mi poradi.
    Vdaka
    Zavolaj si na svoju pobočku SP, ako máš postupovať. Ja som pred chvíľkou volala na tú našu BA Záhradnícka a pán, čo mi to zdvihol si pýtal RČ, ktoré som samozrejme nevedela. Tam ti najlepšie poradia, ako máš postupovať. Predpokladám, že to bude len iné číselné označenie v prílohe výkazu.
    Ak patríš tiež pod BA, tak by som ti zaslala ss s t.č. na vedúceho elektronickej podateľne.

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Ak je niekto PN a vyplatíš mu odmenu, tak sa odvádza len na ZP. Na SP sa poistné v tomto období neodvádza, len ÚP.
    A vymeriavacím základom je výška tej odmeny však?

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Ako správne postupovať pri vyplatení odmeny pri príležitosti pracovného výročia zamestnancovi, ktorý je dlhodobo DPN ? Z odmeny by sa nemali platiť odvody na SP+ZP. Musí sa to oznámiť SP, že ZC mal príjem počas poberania ND ? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.