Zavrieť

Porady

S-1-5-21...... ako ho zmažem??

Ahoj poraďáci!!
Už dlhší čas mi otravuje život skrytý subor v pc " S-1-5-21..plno čísel.... neviem ho nijako odstrániť z pc, nie je to vírus ale asi nejaký malware, na nete som našiel radu že sa to da odstrániť programom"Hijack this" ale neúspešne, a ide o to že ak mám rozdelený hdd na napr.3 hdd tak sa nakopíruje na každú časť, dokonca ak pripojím usb kľúč hned je tam ani ho nemusím otvorit a zaručene je tam.. a veselo sa šíri ďalej, myslím si že spomaluje pc, takže mi samozrejme nepomohol ani formát C lebo po spustení systému sa "S-1-5-21......" hned nakopíroval na C... pozná niekto nejaké riešenie ? Ďakujem za odpovede...
alex
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tu odtiaľ:

    http://www.superantispyware.com/download.html

    Si stiahni a nainštaluj tú free edition. Prebehni tým disk..ak je to malware - tak ho odstráni.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    alextv Pozri príspevok
    superantispyware nepomohol..aj tak dík...
    Po installe vyskúšaj upgrade - priamo pri spustení softu ti ponúkne možno o aktualizáciu...

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    alextv Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci!!
    Už dlhší čas mi otravuje život skrytý subor v pc " S-1-5-21..plno čísel.... neviem ho nijako odstrániť z pc, nie je to vírus ale asi nejaký malware, na nete som našiel radu že sa to da odstrániť programom"Hijack this" ale neúspešne, a ide o to že ak mám rozdelený hdd na napr.3 hdd tak sa nakopíruje na každú časť, dokonca ak pripojím usb kľúč hned je tam ani ho nemusím otvorit a zaručene je tam.. a veselo sa šíri ďalej, myslím si že spomaluje pc, takže mi samozrejme nepomohol ani formát C lebo po spustení systému sa "S-1-5-21......" hned nakopíroval na C... pozná niekto nejaké riešenie ? Ďakujem za odpovede...
    alex
    Treba vypnut a nasledne zapnut sluzbu obnovenia systemu.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Alextv - súbor S-1-5-21 ... ... je kôš.
    Ja mám tento súbor na každom disku v skrytom adresári RECYCLER. V súbore je to čo sa na disku zmazalo. Ak si vytvoríš nový disk, systém ihneď vytvorí aj nový súbor S-1-5-21 ... .
    Ak sa chceš pozrieť čo súbor obsahuje, musíš sa prihlásiť ako administrátor a myslím že je treba ešte niečo zvlášť povoliť.
    Nie je to nebezpečný softvér. Ak si to chceš overiť, tento istý adresár aj súbor nájdeš na každom PC s takým istým operačným systémom.
    Ak sa ti súbor aj podarí zmazať, systém ho ihneď obnoví, je ale menší (prázdny kôš). Jednoduchšie je vyprázdniť kôš normálnou cestou, pretože po zmazaní súboru "natvrdo" sa niekedy stane že systém trochu "zmätkuje", napríklad ikonka koša ukazuje že niečo v koši je, ale on je prázdny. Po čase sa to ale napraví.
    Naposledy upravil Stevo5 : 29.05.09 at 16:03

    sondaw je offline (nepripojený) sondaw

    sondaw
    Stevo, jako jediný jsi odpověděl úplně jasně a přesně, u mne bylo silné zatmění mezi židlí a klávesnicí
    Zasloužíš bod

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    No, lenze z kosa ho antivir bezne vymaze, pretoze aj bezny user ma moznost vymazat svoje veci z kosa. Ma skratka zabordeleny system. A najcastejsie sa maskuju v adresari pre obnovu systemu. Takze v prvom rade treba vypnut obnovu a potom spravit sken.
    Ale - ked formatoval disk, tak ale musel byt system cisty, musel si ho zavirit pri instalacii nejakeho "super bomba programu", pripadne cracku. Takze akonahle nainstalujes system, okamzite zapni firewall, hned tam daj antivir, potom to zapoj na siet, sprav jeho aktualizaciu a nasledne by ti mal hlasit ak mas niekde virus.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    sondaw Pozri príspevok
    Stevo, jako jediný jsi odpověděl úplně jasně a přesně, u mne bylo silné zatmění mezi židlí a klávesnicí
    Zasloužíš bod
    Ďakujem Milka, pred nejakým časom som "skúmal" z nejakého dôvodu tento súbor, tak mi to zostalo v hlave. Ahoj.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    pistik71 Pozri príspevok
    No, lenze z kosa ho antivir bezne vymaze, pretoze aj bezny user ma moznost vymazat svoje veci z kosa. Ma skratka zabordeleny system. A najcastejsie sa maskuju v adresari pre obnovu systemu. Takze v prvom rade treba vypnut obnovu a potom spravit sken.
    Ale - ked formatoval disk, tak ale musel byt system cisty, musel si ho zavirit pri instalacii nejakeho "super bomba programu", pripadne cracku. Takze akonahle nainstalujes system, okamzite zapni firewall, hned tam daj antivir, potom to zapoj na siet, sprav jeho aktualizaciu a nasledne by ti mal hlasit ak mas niekde virus.
    Ale on netvrdil že mu súbor niektorý program (antivír/antispy) detekoval ako škodlivý soft. Jemu jednoducho vadilo že sa to nedalo zmazať a že sa to hneď aj obnovilo na každom disku. To je bežná vlastnosť koša. Ak na disku nemá iný nebezpečný softvér, tak tento - S-1- ... to určite nie je.
    Netvrdím tiež že by ho nemohol obsahovať, vtedy stačí kôš vyprázdniť.
    Naposledy upravil Stevo5 : 29.05.09 at 16:47

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Stevo5 Pozri príspevok
    Ale on netvrdil že mu súbor niektorý program (antivír/antispy) detekoval ako škodlivý soft. Jemu jednoducho vadilo že sa to nedalo zmazať a že sa to hneď aj obnovilo na každom disku. To je bežná vlastnosť koša. Ak na disku nemá iný nebezpečný softvér, tak tento - S-1- ... to určite nie je.
    A jo, nepoznate nejakeho doucovatela na citanie?
    Tak tak, asi sa zatulal do adresara $Recycle.Bin. Nuz, ked uz MS vymyslel skryte subory a adresare, tak ich mal skryt aspon poriadne.

    alextv je offline (nepripojený) alextv

    alextv
    Stevo dík za radu, pc už mám dlhšie, no S-1...som si doniesol z práce ... viem že to asi nie je vírus....a šíri sa to aj po sieti...ale ak hovoríš že to tam má byť tak nech teda ostane...
    alextv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.