Zavrieť

Porady

Odvody SZČO

Chcel by som sa opýtať, či sa odvody SZČO počítajú po odpočítaní výdavkov, alebo nie? A ešte ak chcem platiť len do ZP poisťovne mal by som môj príjem 295,50€ mesačne po odpočítaní nákladov alebo pred?
Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Preddavok na ZP si vypocitas v rocnom zuctovani zdravotneho poistenia. Ako SZCO platis najmenej 41,37 EUR. Pocitaju sa z vymeriavacieho zakladu - vzorec je sucastou RZZP. Vychadzas z danoveho priznania = zaklad dane z § 6 (okrem prenajmu).
    Naposledy upravil Lianka : 29.05.09 at 10:36 Dôvod: doplnenie

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Odvody sa rátajú z DP zo základu dane (príjem mínus výdavky) a povinnosť platiť odvody na SP zanikajú ak nedosiahneš príjem za rok 3546,-Eur

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pitak Pozri príspevok
    Chcel by som sa opýtať, či sa odvody SZČO počítajú po odpočítaní výdavkov, alebo nie? A ešte ak chcem platiť len do ZP poisťovne mal by som môj príjem 295,50€ mesačne po odpočítaní nákladov alebo pred?
    Veľmi pekne ďakujem
    Min.mzdu k 1.1.2010 ešte nepoznáme, takže nikto ti nedá odpoveď na výšku príjmu, po prekročení ktorého budeš od 1.7.2010 povinným platitelom odvodov do SP. /Bude to 12-násobok min.mzdy, platnej k 1.1.2010/
    Sledujú sa tržby /bez odpočítania výdavkov/.

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    dobré ráno

    teraz v 6/2009 treba poslať do soc. a zdrav. poisťovne výkaz z DP za rok 2008 a podľa tabulky vyrátať platby do poisťovní,

    urobiť RZZP a poslať do konca 6/2009.

    tak??

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    veronkaj Pozri príspevok
    dobré ráno

    teraz v 6/2009 treba poslať do soc. a zdrav. poisťovne výkaz z DP za rok 2008 a podľa tabulky vyrátať platby do poisťovní,

    urobiť RZZP a poslať do konca 6/2009.

    tak??
    Výkaz z DP do SP radšej zanášam osobne, ano do konca 6/09. A do konca 6/09 spraviť RZZP za r. 2008 a zaniesť na ZP.
    Do ZP budeš platiť tak od 1.7.09 ako vyšlo v RZZP
    Do SP si vypočítaš odvody a platiť podľa toho začneš od 1.7.09

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.