Zavrieť

Porady

skusobna doba 4mesiace?

Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    georgeP Pozri príspevok
    Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
    V žiadnom prípade, skúšobná doba je podľa Zákonníka práca maximálne 3 mesiace. Treba sa odvolať na Zákonník práce

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    jedine v prípade, ak sú prekážky v práci na strane zamestnanca (napr. PN, očr), tak o tieto dni sa skúšobná doba predlžuje. No ak žiadne prekážky na strane zamestnanca neboli, tak SD môže byť max. 3mesačná, ako píše alexandra, vid § 45 Zákonník práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    georgeP Pozri príspevok
    Ahojte, zaujimalo by ma ci mi zamestnavatel moze predlzit skusobnu dobu z povodnych 3na 4?Pracovny pomer je na dobu urcitu, do 31.Decembra 2009.Co mozem urobit,ked moj zamestnavatel postupoval takto?dakujem
    Akým spôsobom došlo k zmene trvania skúšobnej doby ? Čím to zamestnávatel zdôvodnil ?

    georgeP je offline (nepripojený) georgeP

    georgeP
    Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    georgeP Pozri príspevok
    Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.
    Neda sa to a ak by ste aj dostali vypoved v jeho "skusobnej" dobe pocas 4. mesiaca, bola by tato vypoved neplatna.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    georgeP Pozri príspevok
    Zamesnavatel to nijak nekomentoval, hned argumentoval s tym, ze to sa da.Inac hovoril ze je so mnou spokojny.
    Ja len že § 45 ods. 1:

    (1) V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.

    Asi má zamestnávateľ nejaký iný Zákonník práce.

    skusobna doba 4mesiace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.