Zavrieť

Porady

prichytenie sietky na plastovych oknach

Dobry den
Chcel by som poprosiť niekoho o radu. Mám už od roku 2006 plastové okná a na nich sieťky proti hmyzu. Tieto sieťky vždy na jeseň dávam do pivnice, veď v zime muchy niesu. Ale aj tak sa mi už odlomili úchytky, ktoré majú pomôcť pri nasádzaní sietiek, takže už aj nasadenie nieje ľahké, ale hlavne , už od začiatku mám problém s uchytením sietiek, pretože prichytávajú sa z vnútornej strany takými otáčacími háčikmi, ale tieto akosi slabo držia a krútia sa ako chcú a moc nedržia a stále mám strach, že mi padnú niekomu na hlavu, lebo mám okná nad vchodom. Sieťky sú od firmy Ksystem a teraz som ich akurát priviazal špagátom cez vetranie v okne, ale to sa mi zdá málo a neviem co dalej spraviť. MOc dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Neviem si predstaviť , ako boli háčiky uchytené ku sieťke...ak máš známeho klampiara, daj si vyrobiť háčiky z nerez.plechu, tvar ohnúť a upraviť podľa pôvodných háčikov a pripevniť nitom, skrutkou ( s povrch.úpravou)....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tie háčiky sú prichytené jednoduchými nitmi.Takže stačí po nitoch mierne klepnúť kladivkom ,je to hliník tak s citom!( tým sa dotiahnu),myslím si že by to mal dokázať každý podpriemerný domáci majster.Čo sa týka tých úchytiek ak ich máte dajú sa namontovať späť.Je to dosť náročne na šikovnosť a trpezlivosť.Ak zhodíte sieť z okna tak tam máte po celom obvode hliníkového rámu gumovú hadičku ktorou je prichytená sieť a zároveň aj tie úchytky.Stačí tu gumu na miestach kde boli úchytky podpáčiť nožom alebo niečím podobným, gumu vylúpnuť vložiť úchytky a gumu zatlačiť späť( pozor aby ste neprerezali sito!.Podobne sa postupuje aj pri výmene sita .
    http://www.markob.sk/primaset/SOL_SOT_v4.pdf
    Tu je technický popis siete mali by ste mať to isté

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    220870 Pozri príspevok
    Tie háčiky sú prichytené jednoduchými nitmi.Takže stačí po nitoch mierne klepnúť kladivkom ,je to hliník tak s citom!( tým sa dotiahnu),myslím si že by to mal dokázať každý podpriemerný domáci majster.Čo sa týka tých úchytiek ak ich máte dajú sa namontovať späť.Je to dosť náročne na šikovnosť a trpezlivosť.Ak zhodíte sieť z okna tak tam máte po celom obvode hliníkového rámu gumovú hadičku ktorou je prichytená sieť a zároveň aj tie úchytky.Stačí tu gumu na miestach kde boli úchytky podpáčiť nožom alebo niečím podobným, gumu vylúpnuť vložiť úchytky a gumu zatlačiť späť.Podobne sa postupuje aj pri výmene sita .
    http://www.markob.sk/primaset/SOL_SOT_v4.pdf
    Tu je technický popis siete mali by ste mať to isté
    ak nemá háčiky, ako ich namontuje na sieťku? ..musí ich kúpiť, alebo dať spraviť...

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Narež si z gumy na gumovanie alebo dákej inej mäkkej hmoty malé obdĺžničky a podlož ich pod háčiky. Vyplníš medzeru a háčiky sa už nebudú krútiť. Je to síce papračka, ale nemusíš sieťky nikam nosiť (to platí iba v prípade, že tie nity nie sú zničené, ale medzera vznikla z dôvodu, že tesnenie na okne je už menej "naduté").

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    chýba maličkosť : HÁČIKY

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    alla66 Pozri príspevok
    ak nemá háčiky, ako ich namontuje na sieťku? ..musí ich kúpiť, alebo dať spraviť...
    Myslím že si mýlite zvrtlíky a úchyt.Ale úchyt sa dá vyrobiť doma stačí okolo tej gumy omotať kúsok lepiacej pásky.Zvrtlík vyrobíte tiež ,z vhodného plechu .Nieje to nič extra zložitého.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    alla66 Pozri príspevok
    chýba maličkosť : HÁČIKY
    "....otáčacími háčikmi, ale tieto akosi slabo držia a krútia sa ako chcú a moc nedržia..."

    Háčiky má, ale sú uvoľnené. A háčik = zvrtlík. Ak by chýbal úchyt, tak nehrozí, že sieťka vypadne, iba sa s ňou horšie manipuluje.......si myslím.
    Naposledy upravil mareko : 31.05.09 at 09:37

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    radondca Pozri príspevok
    Dobry den
    Chcel by som poprosiť niekoho o radu. Mám už od roku 2006 plastové okná a na nich sieťky proti hmyzu. Tieto sieťky vždy na jeseň dávam do pivnice, veď v zime muchy niesu. Ale aj tak sa mi už odlomili úchytky, ktoré majú pomôcť pri nasádzaní sietiek, takže už aj nasadenie nieje ľahké, ale hlavne , už od začiatku mám problém s uchytením sietiek, pretože prichytávajú sa z vnútornej strany takými otáčacími háčikmi, ale tieto akosi slabo držia a krútia sa ako chcú a moc nedržia a stále mám strach, že mi padnú niekomu na hlavu, lebo mám okná nad vchodom. Sieťky sú od firmy Ksystem a teraz som ich akurát priviazal špagátom cez vetranie v okne, ale to sa mi zdá málo a neviem co dalej spraviť. MOc dakujem
    ja som pochopila, že má odlomené háčiky...
    Naposledy upravil alla66 : 31.05.09 at 10:16

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako vyriešiť sieťku na dvere, ak nimi chcem vychádzať aj von-dnu, teda ich používať? A dvere sú plastove?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    KEJKA Pozri príspevok
    ako vyriešiť sieťku na dvere, ak nimi chcem vychádzať aj von-dnu, teda ich používať? A dvere sú plastove?
    Kejka existujú zaťahovacie/rolovacie/ sieťky na takéto dvere. Videla som to u známych. Tiež majú aj na okna také roletové. TZN že ak chcú tak si ju zatiahnu a ked nie tak ju jednoducho vytiahnu.
    Toto je zaťahovačka na okno:

    a zaťahovačku na dvere ak nájdem pricapím

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    KEJKA Pozri príspevok
    ako vyriešiť sieťku na dvere, ak nimi chcem vychádzať aj von-dnu, teda ich používať? A dvere sú plastove?
    http://www.porada.sk/t116414-siet-pr...ove-dvere.html

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bv_alexandra Pozri príspevok
    Kejka existujú zaťahovacie/rolovacie/ sieťky na takéto dvere. Videla som to u známych. Tiež majú aj na okna také roletové. TZN že ak chcú tak si ju zatiahnu a ked nie tak ju jednoducho vytiahnu.
    Toto je zaťahovačka na okno:

    a zaťahovačku na dvere ak nájdem pricapím
    toto je super, môžete mi napísať aspon do ss alebo do odkazu dodávateľa?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    našla som na webe, ďakujem. referencie sú prázdne, fotogaléria - tam je jediná roleta.
    Beriem to však tak, že referencie - to je Porada.
    Preštudujem, výroba je v Prešove, ale zastúpenie je aj v BA.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.