Zavrieť

Porady

Pečienkove knedličky alebo halušky

Dievčatá poprosil by som o dobrý recept na pečienkove knedličky.O týžden robí nevesta krštenky a rozhodol som sa im navariť.Chcela by dobru svadobnu polievku s rezancami a pečienkovými knedličkami.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ja robievam takto: zomeliem pečeň, osolím, okorením, vegetu, pomeliem, alebo nadrobno nakrájam cibuľku, pridám 1 vajíčko, krupicu. Zaváram do polievky. Všetkým chutí.....

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ldi Pozri príspevok
    Dievčatá poprosil by som o dobrý recept na pečienkove knedličky.O týžden robí nevesta krštenky a rozhodol som sa im navariť.Chcela by dobru svadobnu polievku s rezancami a pečienkovými knedličkami.Ďakujem
    Ja robím pečienkové guľky, ktoré dám potom uvariť do polievky, keď je už
    precedená.
    Rozmočím 5 rožkov, dobre ich vyžmýkam
    pridám 3-4 vajcia
    naškriabanú kuraciu pečienku na doštičke cca 20 dkg
    nadrobno nasekanú petržlenovú vňať, keď nemáš, tak zelerovú
    soľ
    mleté čierne korenie
    mletú rascu
    vegetu
    bylinkové maslo-prášok-korenina
    pokiaľ je to riedke zahustím strúhankou

    Dobre zamiešam a mokrými rukami tvarujem guľky a dávam ich rovno variť do polievky, varia sa asi 10 minút. Sú výborné.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Pečeňové knedličky narýchlo:

    Ja pečienku rozotriem nožom, pridám vajíčko, korenie, soľ, nadrobno nasekanú vňať petržlenovú a toľko hrubej krupice, prípadne detskej krupice, aby nebolo riedke cestíčko. Cesto si do primeranej hustoty môžeš upraviť pridaním strúhanky.
    Haluštičky neodváram priamo do polievky, lebo ju chcem mať peknú číru, tak ich varím v inom hrnci -ak mám polievky veľa tak odoberiem z nej, prípadne si prevarím vodu dám trochu vegety a nahádžem haluštičky.
    Keď ich nechcem malé, tak lyžicou hádžem veľké knedličky. 3- 4 do jedneho taniera úplne stačia.
    Priznám sa, že spolu s rezancami to nepodávam. Buď - alebo.


    PS: Ja robím bez cesnaku, cibule a bez žemle namočenej v mlieku, ale ty si to kľudne môžeš dať - výborné sú také aj také.

    Pečienkove knedličky alebo halušky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.