Zavrieť

Porady

Tiramisu

Kto mi viete poradiť. Kúpil som maskarpone a podľa prianého receptu na tiramisu, som ho vyrobil. Zákusok bol výborný. Mám však problé. Podľa receptu, do krému idú surové vajcia a mám strach, aby sme po konzumácii nemali problémy so salmonelou. Kto mi viete poradiť, ako ošetriť surové vajcia, pred prípravou krému na tiramisu. Ďakujem aj za dobré recepty na tento supr zákusok. Nemám rád v receptoch "náhradné riešenia", tak to si neprosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mám veľmi rada tiramisu, no z uvedeného dôvodu ho robím len v zime.

    amisala je offline (nepripojený) amisala

    amisala
    Tie vajcia by bolo dobré kúpiť domáce čerstvo po znesení......zrejme u nejakej dobrej susedy...

    vrocka je offline (nepripojený) vrocka

    vrocka
    Je to hlúposť, prepáč za výraz, salmonele nepomôže nič iba varenie a pečenie, je pravda, že v zime je jej menej, ale ani to nepomôže. Mala som ju už dvakrát raz zo zmrzliny a raz z nevarenej majonézy, a neprajem to ani najväčšiemu nepriateľovi, iba ak by chcel niekto rýchlo schudnúť.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    My používame výlučne domáce vajcia, aj na tiramisu, ale nikto sme nič nedostali- inak salmonela nie je vo vajci, ale na škrupine
    Moja staršia dostala salmonelu zo zmrzliny , ktorú si kúpila.
    Moja skúsenosť pri čerstvých vajciach ( ja vajce tesne pred použitím opláchnem pod tečúcou vodou a utriem pap. obrúskom) je zatiaľ 100% bez salmonelová

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    Bionda Pozri príspevok
    My používame výlučne domáce vajcia, aj na tiramisu, ale nikto sme nič nedostali- inak salmonela nie je vo vajci, ale na škrupine
    Moja staršia dostala salmonelu zo zmrzliny , ktorú si kúpila.
    Moja skúsenosť pri čerstvých vajciach ( ja vajce tesne pred použitím opláchnem pod tečúcou vodou a utriem pap. obrúskom) je zatiaľ 100% bez salmonelová
    velmi uzitocna rada!dakujem!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.