Zavrieť

Porady

dohoda o prac. cinnosti

ahojte poradaci, mam otazocku, priatel ma obchod a chcela by som tam pracovat na par hodin v tyzdni, co presne potebujem ja z mojho pohladu - vyplnit si formular dohody o PC kde by bola mzda uplne symbolicka asi do 150euro/m , ZP si budem platit je to vsetko alebo sa mam este niekde zahlasit ?a on ako zamestnavatel ake mu z toho plynu povinnosti, kde vsade ma ma nahlasit, nie je platcom DPH ak to treba..... dakujem pekne za radu ... v podstate ide to to ak nahodou pride niekto do obchodu myslim SOI ... a aby som tam nepracovala na cierno... aj ked pojde aj tak len vypomoc a aj tak mzdu nedostanem...dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Daniel22 Pozri príspevok
    ahojte poradaci, mam otazocku, priatel ma obchod a chcela by som tam pracovat na par hodin v tyzdni, co presne potebujem ja z mojho pohladu - vyplnit si formular dohody o PC kde by bola mzda uplne symbolicka asi do 150euro/m , ZP si budem platit je to vsetko alebo sa mam este niekde zahlasit ?a on ako zamestnavatel ake mu z toho plynu povinnosti, kde vsade ma ma nahlasit, nie je platcom DPH ak to treba..... dakujem pekne za radu ... v podstate ide to to ak nahodou pride niekto do obchodu myslim SOI ... a aby som tam nepracovala na cierno... aj ked pojde aj tak len vypomoc a aj tak mzdu nedostanem...dakujem za odpoved
    On sa ako zamestnávaťeľ prihlási na SP a DÚ. Z dohoy platí zamestnávateľ ÚP (0.8%) a GP (0,25%) do SP. Ak nemáš u iného zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, tak ho môžeš podpísať pri tejto dohode a daň ti výjde nulová, ale ak máš inde podpísané vyhlásenie na NČZD, tak z tých 150EUR odvedieš daň 19%. Do SP sa výkazy posielajú mesačne a na DÚ kvartálne, aj keby bol prehľad nulový.

    dohoda o prac. cinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.