Zavrieť

Porady

Práce vo vlastnej réžii

Chcela by som spýtať, či má s tým niekto skúsenosti ako postupovať v prípade:
Živnostník platca DPH si buduje podnikateľské priestory. Jedná sa o novostavbu. Na tejto stavbe vykonáva práce aj so svojimi mechanizmami. Ako sa premietne hodnota tejto služby do účtovníctva? Má si sám sebe vyfakturovať túto službu? Bola by som povďačná za každú radu , lebo nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    miriam.1 Pozri príspevok
    Chcela by som spýtať, či má s tým niekto skúsenosti ako postupovať v prípade:
    Živnostník platca DPH si buduje podnikateľské priestory. Jedná sa o novostavbu. Na tejto stavbe vykonáva práce aj so svojimi mechanizmami. Ako sa premietne hodnota tejto služby do účtovníctva? Má si sám sebe vyfakturovať túto službu? Bola by som povďačná za každú radu , lebo nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Ďakujem
    Čo sa týka účtovníctva: živnostník sám voči sebe nemôže účtovať a evidovať záväzok.
    Čo sa týka výdavkov uplatnených ako živnostník - platca DPH v súvislosti s prácou na stavbe - tieto výdavky je potrebné evidovať v analytike ako výdavky neovplyvňujúce základ dane. Budú súčasťou obstarávacej ceny nehnuteľnosti, ktorá sa premietne do daňových výdavkov prostredníctvom odpisov.
    Čo sa týka DPH - postupovať podľa § 49 ods. 5 zákona o DPH.

    miriam.1 je offline (nepripojený) miriam.1

    miriam.1
    To mi je jasné , že všetky výdavky, ktoré súvisia so stavbou idú ako výdavky neovplyvňujúce ZD a po kolaudácii to bude vstupná cena HIM. Mne sa jedná konkrétne o tú situáciu, že keď živnostník vykoná prácu so svojim hnuteľným majetkom napr. s autom s hydraulickou rukou cca v hodnote 3.000,-Eur. Ako túto sumu premietnem do obstarávacej ceny. Sám sebe predsa nemôže fakturovať. To znamená, že budem uchovávať záznam o prevádzke vozidla nákladnej dopravy a to bude pre mňa doklad. Alebo čo s tým?

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Do nákladov môžu ísť len priame náklady na konkrétne práce na stavbe - napr. pohonné hmoty spotrebované pri prácach hydraulickou rukou.

    Práce vo vlastnej réžii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.