Zavrieť

Porady

Cestak

ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    afrodita3108 Pozri príspevok
    ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem
    1. požičané auto - je požičané od známeho - alebo od požičovne?
    2. Auto zaradené do majetku (aj obstarané na leasing) - účtuješ spotrebu PHM na 501/AE (analytiku je dôležité vytvoriť)

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Pri použití vozidla z požičovne do nákladov sa zaúčtuje poplatok do požičovne , spotreba pohonných hmôt - výpočet podľa najazdených km a spotreby podľa TP: Samozrejme že musí urobiť vyúčtovanie pracovnej cesty s uvedením najzdených km a účelom
    aby bolo preukázané, že vozidlo bolo použité na dosiahnutie a udržanie príjmov.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    afrodita3108 Pozri príspevok
    ahojte, mám otázočku. Ako mám účtovať a čo ku tomu potrebujem. Robím to prvý krát... Keď majiteľ firmy mal požičané auto a do neho tankoval. má si urobiť cesťák? A ešte kúpili auto na leasing a nechce si robiť knihu jázd. Tankovanie normálne účtujem na 501 ako spotrebu PHM? Ďakujem
    Ak nechce robiť knihu jázd môže si uplatniť paušálny výdavok do výšky 80 percent z celkového preukázateľného nákupu pohonných látok. Musí však zaevidovať stav tachometra na začiatku i konci zdaňovacieho obdobia. O celom nákupe PHM sa bude účtovať v účtovníctve a na konci zdaňovacieho obdobia si odpočíta 20%, ktoré budú nedaňové

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.