Zavrieť

Porady

Vymena motora na os.vozidle (surne)

Pozdravujem.
Prosím o radu. Na mojom vozidle sa pokazil motor. Autorizovaný servis odporučil vymeniť motor ako opravovať starý. Samotný tento servis mi ponúkol motor a výmenu (komplet) za cca 60 tis.SKK. Zdalo sa mi táto čiastka príliš vysoká a tak som cez inzeráty a cez známych zahnal motor,ako aj jeho výmenu. Konečne sa mi ozval servis z BA, že ma potrebný motor a urobí aj servis , ako aj zoberie auto zo servisu ,kde bolo prvý krát kontrolované. Cena je 2 x nižšia (1000 EUR).Prosím poradiť,mam s týmto servisom uzavrieť nejakú zmluvu, ak áno, Akú? a či nemáte vzor?
Vopred Vám pekne ďakujem za skorú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Je otazne, ci je motor novy, ak nie je, tak je otazka jeho technickeho stavu, ake ma tlaky vo valcoch,v akom stave je cerpadlo, ked ide o naftovy motor, kolko ma v skutocnosti za sebou km, ako bol prevadzkovany a teda, aka je jeho mozna dalsia zivotnost. Zmluvy netreba ziadne, ide o zakazku v servise, ako kazdu inu, v ktorej bude dodavka aj motora. Po jeho montazi by som ale pozadoval kompletnu diagnostiku, bud v servise, alebo znackovom servise a hlavne protokol, aby bolo jasne, v akom stave je motor a hlavne, aby nedoslo k tomu, ze odide ako prvy motor a servis bude tvrdit, ze to bolo zapricinene prevadzkou po jeho montazi.....

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Autorizované servisy by najradšej vymenili pol auta, ako by mali hľadať presnú závadu, ktorú im diagnostika nenájde.
    Ale k veci: súhlasím s kolegami nadomnou. Ak by autorizák dokázal na motor ponúknuť ešte nejakú záruku, volil by som opravu tam. Ale je to veľmi individuálne...

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Ahojte,

    stále je potrebné oznamovať výmenu motora v automobile, nie je motor považovaný za náhradný diel. Je po výmene motora povinná kontrola originality?Ďakujem

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Motor dnes nikto nekontroluje, ak je schvaleneho typu pre dane vozidlo, tak je to v poriadku.Moze sa menit aj kazdy tyzden.

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    čo to máš za auto? keď najdeš iného mechanika vyjde ťa to aj lacnejšie ako hovoríš. aké auto to máš? ja mám jedného perfektného mechanika ak chceš.

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    najag Pozri príspevok
    Motor dnes nikto nekontroluje, ak je schvaleneho typu pre dane vozidlo, tak je to v poriadku.Moze sa menit aj kazdy tyzden.
    OK, dakujem za reakciu...lebo, mam taky problem..
    predal som auto na ktorom bol vymenený motor, čislo motora zapisane v TP je ine ako na motori. Kupujuci si dal urobiť STK a tam mu povedali, že čislo motora je ine ako je v TP a preto STK neurobil...je to možné?Teraz chce auto vrátiť späť.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    ak vymenený motor je zhodného typu a výkonu (teda predpísaný výrobcom) číslo motora nieje problém. Tam možno nesedí sériové číslo motora, čo by svedčilo o tom, že tam nieje taký motor ako by mal byť... napr. predpísaný motor G6BA a je tam G6DB

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Flinstone Pozri príspevok
    ak vymenený motor je zhodného typu a výkonu (teda predpísaný výrobcom) číslo motora nieje problém. Tam možno nesedí sériové číslo motora, čo by svedčilo o tom, že tam nieje taký motor ako by mal byť... napr. predpísaný motor G6BA a je tam G6DB
    V papieroch je ako číslo motora zapisane 781.136, ide o škodu favorit. Nič ine tam nie je. Kde je určené aky motor je predpísaný? Alebo to číslo je vlastne predpisany typ motora a za nim nasleduje nejake číslo motora, ktoré sa nekontroluje? Ďakujem

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    topper1 Pozri príspevok
    V papieroch je ako číslo motora zapisane 781.136, ide o škodu favorit. Nič ine tam nie je. Kde je určené aky motor je predpísaný? Alebo to číslo je vlastne predpisany typ motora a za nim nasleduje nejake číslo motora, ktoré sa nekontroluje? Ďakujem
    u favoritu netuším kde je a aké označenie by malo byť ale napr. favorit 135 a 136 mali rôzne motory a ich zámena by sa považovala za prestavbu, takže by zmena typu motora musela byť zapísaná v TP
    Zrejme niekde v TP bude napísaný typ a vč. motora. Typ musí sedieť.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    topper1 Pozri príspevok
    V papieroch je ako číslo motora zapisane 781.136, ide o škodu favorit. Nič ine tam nie je. Kde je určené aky motor je predpísaný? Alebo to číslo je vlastne predpisany typ motora a za nim nasleduje nejake číslo motora, ktoré sa nekontroluje? Ďakujem
    našiel som na nete... to nieje číslo motora ale typ, takže musí sedieť.
    http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Favorit

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    topper1
    predal som auto na ktorom bol vymenený motor, čislo motora zapisane v TP je ine ako na motori. Kupujuci si dal urobiť STK a tam mu povedali, že čislo motora je ine ako je v TP a preto STK neurobil...je to možné?
    JE! Veď ti to jasne zdôvodnili. V automobile bol namontovaný motor 123456789, ale b TP bol zapísaný motor 987654321. Tu je už rozpor zo skutočnosťou. Pokiaľ sa len jedná o výmenu agregátu za zhodný, tak aj toto sa musí na DI dať potvrdiť (výmena agregátu), aby t následne vydali nový TP na vozislo s číslom motora, ktorý je tam už namontovaný.
    najag
    Motor dnes nikto nekontroluje, ak je schvaleneho typu pre dane vozidlo, tak je to v poriadku.Moze sa menit aj kazdy tyzden.
    Meniť môžeš hoci aj každý deň, ale pri STK, EK a prepisoch sa číslo motora KONTROLUJE! Veď je to predsa zapísaný údaj v TP.
    Kontroluje sa len typ motora (prve cisla a pismenka), seria (ostatne cisla za tymto) nehraju ziadnu rolu.

    Je to zavedene par rokov a znacne to odlahcilo byrokraciu a vystávanie na policii z dovodu castych zmien motorov, samozrejme aj ulahcilo a podporilo kradeze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.