Zavrieť

Porady

Zmluva so zivnostikom

Dobry den, chcel by som sa spytat, mam založenú s.r.o - cku podnikam v oblasti stavebníctva a chcem uzavriet zmluvu so zivnostníkom, uz som prehladal vsetko a neviem sa k tomu dostat, môze mi niekto poradit? Prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    palio11 Pozri príspevok
    Dobry den, chcel by som sa spytat, mam založenú s.r.o - cku podnikam v oblasti stavebníctva a chcem uzavriet zmluvu so zivnostníkom, uz som prehladal vsetko a neviem sa k tomu dostat, môze mi niekto poradit? Prosim.
    Obchodný zákonník, zmluva o dielo, ak ide o práce - § 536

    palio11 je offline (nepripojený) palio11

    palio11
    Chcel by som sa este spytat, nemôže to byt zmluva o vzajomnej spolupráci? Nemal by niekto nejaky vzor, zo stavebnej činnosti? dik

    yukaya je offline (nepripojený) yukaya

    yukaya
    prosim vas, ked chceme uzatvorit zmluvu so zivnostnikom, ktory bude pre nasu sro predavat v nasej predajni, aka forma zmluvy by sa hodila??
    Katarína Cigánová
    yukaya Pozri príspevok
    prosim vas, ked chceme uzatvorit zmluvu so zivnostnikom, ktory bude pre nasu sro predavat v nasej predajni, aka forma zmluvy by sa hodila??
    predpokladám , že bude predávať váš tovar , na vašej pokladnici , vo vašich priestoroch ..? = 100 % závislá práca .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    yukaya Pozri príspevok
    ano
    Tak by bolo vhodné ho zamestnať na pracovný pomer.

    yukaya je offline (nepripojený) yukaya

    yukaya
    Zita5 Pozri príspevok
    Tak by bolo vhodné ho zamestnať na pracovný pomer.
    Zmluva o spolupráci alebo by mohla byt aj mandantna zmluva??

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    yukaya Pozri príspevok
    Zmluva o spolupráci alebo by mohla byt aj mandantna zmluva??
    Vy chcete vytvoriť mandátnu zmluvu , alebo zmluvu pre radového tzv.zamestnanca , ktorý bude v pozícii napr. predavača ? Tak si pozrite znenie Zákonníka práce



    Pôsobnosť Zákonníka práce
    § 1

    Na začiatok

    (1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

    (2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.