Zavrieť

Porady

Okuliare -záruka

Dnes som naozaj nechtiac nepríjemnil pracovný deň pesronálu optiky Žácka v NMnV. Pred týžňom som tam bol s prosbou opravy rámu okuliarov mojej mamy asi pred mesiacom zakúpeného s tým, že vypadla skrutka a následne i sklo. Skrutku zamontovali s tým , že som ju zaplatil ( cenu si napamätám , v SK okolo 20 ), lebo vraj tie skrutky si treba sledovať a ich strata nie je súčasťou záruky. Dnes som tam bol znova , lebo nová skrutka bola krátka , nedržala. Znova ma poučili, že tie skrutky si treba sledovať , poriadnu , dlkšiu skrutky mi tam dali , keď som sprísnil pohľad a vyzval som aby tam dali čo tam má byť. Okrem toho som poznamenal fakt, že u konkurencie 200 m na sever za taký šróbik platbu nepýtajú.
Nejedná sa mi nejakých o pár centov, ale dovolím si položiť otázku : Je normálne , aby si zákazník mal na hociakom výrobku v záručnej dobe sledovať skrutky a iné diely , či sa mu nerozpadajú a v prípade ich straty, či rozpadu výrobku stráca právo na záručnú opravu ?
Naposledy upravil comodo : 01.06.09 at 15:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V "mojej" optike v PD /nechcem robiť reklamu/, za takéto opravy neplatím ani mimo záruky...

    bebuš je offline (nepripojený) bebuš

    bebuš
    Záručná doba je 2 roky, pošas tejto doby by predávajúci mal vady odstrániť bezplatne, samozrejme ak vada nebola spôsobená mechanickým poškodením. Vo vašom prípade to mali opraviť zdarma.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ja budem teraz trochu , ale raz manželku zavolali k reklamácii na tú veľkú sponu / štipec , hrebeň , či ako sa to nazýva... / do vlasov .
    Jedna pani totiž prišla na info hypermarketu s tým , že sa jej zlomili tie zuby na tom hrebeni ..." si veľa dovolili " , zlomiť sa cca 10 dní pred vypršaním záruky
    Keď si manželka , čoby managerka odd. , vypočula o čom je reč , ešte doma penila jak malé pivo ...
    Tým chcem povedať , že aj taký zákazníci existujú , v záruke aj krista krážom využiť / presnejšie zneužiť systém /

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.