Zavrieť

Porady

odpisy v JU

ahojte

doteraz som robila iba v PU a mam to trochu pomiesane tak by som sa chcela uistit v niektorych veciach.
V JU sa uctuju vzdy iba danove odpisy...?
ked FO obstarava DHM vzdy v 12 mesiaci na konci roka - zacinam ho odpisovat az v nasledujucom roku alebo ku dnu obstarania - vlastne tato otazka suvisi s tym ci aj v JU existuju aj uctovne odpisy a pripocitatelne/odpocitatelne polozky.

pre niekho banalna otazka ale ja uz dve hodiny surfujem po porade a nenasla som nic konkretne...

dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    gaba07 Pozri príspevok
    ahojte

    doteraz som robila iba v PU a mam to trochu pomiesane tak by som sa chcela uistit v niektorych veciach.
    V JU sa uctuju vzdy iba danove odpisy...?
    ked FO obstarava DHM vzdy v 12 mesiaci na konci roka - zacinam ho odpisovat az v nasledujucom roku alebo ku dnu obstarania - vlastne tato otazka suvisi s tym ci aj v JU existuju aj uctovne odpisy a pripocitatelne/odpocitatelne polozky.

    pre niekho banalna otazka ale ja uz dve hodiny surfujem po porade a nenasla som nic konkretne...

    dakujem za odpovede
    V JÚ sa účtujú daňové odpisy v peňažnom denníku na konci roku k 31.12.xx
    Účtovné odpisy sa evidujú na inventárnych kartách.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A len Janka trošku doplním, že zostatková účtovná hodnota odpisovaného majetku vstupuje do Výkazu o MaZ.

    gaba07 je offline (nepripojený) gaba07

    gaba07
    dakujem

    takze pri obstarani v decembri zacinam odpisovat az buduci rok...
    a este by som sa chcela opytat ze pri preruseni odpisovanie - pretoze by bol klient zbytocne v strate - treba to nejako osetrit internou smernicou? ked prerusim odpisy musim prerusit na kazdom DHM alebo mozem iba na jednom a ostatne pokracovat?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    gaba07 Pozri príspevok
    dakujem

    takze pri obstarani v decembri zacinam odpisovat az buduci rok...
    a este by som sa chcela opytat ze pri preruseni odpisovanie - pretoze by bol klient zbytocne v strate - treba to nejako osetrit internou smernicou? ked prerusim odpisy musim prerusit na kazdom DHM alebo mozem iba na jednom a ostatne pokracovat?

    Záleží kedy ho zaradíš do používania. Napr. auto si obstaráš v decembri, ale na polícii prihlásiš až v januári. Vtedy odpisuješ od januára. Nemusíš prerušiť všetky odpisy. Pri majetku obstaraného formou finančného prenájmu dokonca ani nemôžeš prerušiť odpisovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.