Zavrieť

Porady

Rozúčtovanie mzdy podla výplatnej pásky

Ahojte,
potrebovala by som radu.Potrebujem rozúčtovať mzdy podla výplatných pások, ale neviem ako na to. Hrubu mzdu viem určiť, ale mam problemy hlavne s rozuctovanim SP a ZP.
Pomoze mi niekto?

Prosím

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    monty6090 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebovala by som radu.Potrebujem rozúčtovať mzdy podla výplatných pások, ale neviem ako na to. Hrubu mzdu viem určiť, ale mam problemy hlavne s rozuctovanim SP a ZP.
    Pomoze mi niekto?

    Prosím

    Ďakujem
    Mzda k výplate = mzda
    SP + ZP čo platí zamestnanec = mzda
    Daň zo záv. činnosti = mzda
    SP + ZP čo platí zamestnávateľ za zamestnanca = fondy

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    Hrubá mzda
    -/mínus/ odvody zamestnanca do sociálnej poisťovne: nemocenské, starobné, invalidné, poistenie v nezamestnanosti
    - odvody zamestnanca do zdravotnej poisťovne
    - daň z príjmu
    ------------------
    = čistá mzda

    za predpokladu, že nemá nejaké iné zrážky /sporenie, exekúcia, stravné,.../


    odvody zamestnanca:
    Nemocenské poistenie 1,4%
    starobné poistenie 4%
    invalidné poistenie 3%
    poistenie v nezamestnanosti 1%
    zdravotné poistenie 4%
    - každá položka musí byť zobrazená aj na výplatnej páske



    ODVODY zamestnávateľa:
    nemocenské poistenie 1,4%
    starobné poistenie 14%
    invalidné poistenie 3%
    poistenie v nezamestnanosti 1%
    garančné poistenie 0,25 %
    úrazové poistenie 0,8%
    rezervný fond 4,75 %
    zdravotné poistenie 10%

    Mne na výplatnej páske vyhadzuje aj cenu práce, čo je hrubá mzda zamestnanca + odvody zamestnávateľa.
    ďakujem, Vám velmi pekne, hlavne tebe gabriela2579. ešte by ma zaujímal ako to rozučtujem na jednotlivé účty(336, 331). Ja mam totiž taký problem, že vlastne to čo by som mala mat na účte 336 ako odvody, nesedí mi na banku, čo sme skutočne odviedli. a ja neviem kde mozem mat chybu.

    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    monty6090 Pozri príspevok
    ďakujem, Vám velmi pekne, hlavne tebe gabriela2579. ešte by ma zaujímal ako to rozučtujem na jednotlivé účty(336, 331). Ja mam totiž taký problem, že vlastne to čo by som mala mat na účte 336 ako odvody, nesedí mi na banku, čo sme skutočne odviedli. a ja neviem kde mozem mat chybu.

    Ďakujem
    Myslím, že lepšie by sa ti rozúčtovalo zo sumarizácie miezd za daný mesiac.
    Skúsim ti priložiť vzor na interný mzdový doklad.
    Naposledy upravil ondrejvla : 03.06.09 at 20:50 Dôvod: doplnenie a oprava

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    To je tak, nekonkrétna otázka = nekonkrétna odpoveď...
    Tiež prikladám rozúčtovanie zo SW

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Takéto rozúčtovanie ako Janko pricapil ti priamo urobí program od Krosu Olymp. Možno aj tvoj softvér niečo podobné robí.
    Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Oni ti dajú len výplatné pásky, ale ty si musíš pýtať aj nejaký iný podklad z SW (určite to robí) aby si to vedela zaúčtovať podľa priložených podkladov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    monty6090 Pozri príspevok
    Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým
    Z výplatnej pásky sa ti musí veľmi zle robiť mzdový doklad, musíš takmer nanovo vypočítať mzdu, aby si dokázala zistiť, čo je základom pre tie-ktoré fondy. Trvaj na tom, nech ti dávajú sumarizáciu miezd, taktiež, keď ti príde daňová kontrola, bude žiadať sumarizácie pre posúdenie správnosti nákladovej položky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monty6090 Pozri príspevok
    Nooo, problem je v tom, že ja dostavam iba výplatné pásky do rúk na zaúčtovanie. Prvý mesiac učtujem po kolegynke, kt. odisla, a ked som zacala kontrolovat predoslé mesiace, tak to co je zaúčtované - na 336 vobec nesedi na výplatnú pasku. Tak zatial neviem co s tým
    na 336 účtuješ aj náklady zamestnávateľa, možno preto ti to nesedí. Tie sa z výplatnej pásky ťažšie zisťujú

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    ondrejvla Pozri príspevok
    Myslím, že lepšie by sa ti rozúčtovalo zo sumarizácie miezd za daný mesiac.
    Skúsim ti priložiť vzor na interný mzdový doklad.
    Nechápem tiež ako môže účtovať podľa výplatných pások .
    Všimla som si na priloženom súbore v príspevku č. 5 , že nemoc účtujete na 521 . Ja účtujem na 527/A , podľa Cenigovej , alebo sa dačo zmenilo v účtovaní a nepostrehla som to ?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    kaupke Pozri príspevok
    Nechápem tiež ako môže účtovať podľa výplatných pások .
    Všimla som si na priloženom súbore v príspevku č. 5 , že nemoc účtujete na 521 . Ja účtujem na 527/A , podľa Cenigovej , alebo sa dačo zmenilo v účtovaní a nepostrehla som to ?
    Nie. nič sa nezmenilo, tento vzor mám už 4 roky bez zmeny, opravila som.
    Janko máš pravdu, náhrada za PN je 527.
    Ahojte,
    ďakujem Vám za pomoc, velmi ste mi pomohli. Aj to som uz vybavila aby mi posielali rozučtovanie miezd- rekapituláciu, a nie iba výplatné pásky. Sef bol prekvapeny, ako mohla takto moja predchodkyna úctovat mzdy. A najlepsie keby sme mali 100 zamestnancov to by bola sranda.........
    Este raz vám dakujeeeeem

    popoka34 je offline (nepripojený) popoka34

    popoka34
    Kde sa v JU zaúčtuje náhrada príjmu - nemoc? Jedná sa vlastne o doplatok ku čistej mzde (aspoň tak sa mi to objavuje na výplatej páske).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.