Zavrieť

Porady

Zmluva

Dobrý den potreboval by som poradiť som živnostník a s partiou vykonávame stavebne práce,väčšinou tesárske,pokrievačske práce!
Vie mi niekto poradiť ako mám spraviť zmluvu,ked si zákaznik objedná práce na streche ,materiál atd,po ukončení prác mávame problem s uplním vyplatením dohodnutej sumy za vykonanu prácu!
Vopred dakujem za všetky Vaše rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    No dohodni si 50% platbu pri odovzdaní 50% prác a zvyšok na základ odovzdávajúceho protokolu.
    Žiadaj zálohovú platbu vopred, a následne pred dokončením rozdiel ceny do 90%, a po dokončení a odovzdaní preberacieho protokolu doplatok rozdielu.
    Upozorňujem, že toto všetko musí byť uvedené v zmluve o dielo v článku: Platobné podmienky, a zároveň si dohodni aj sankcie z dôvodu neplnenia si zmluvných podmienok. Zvyčajne to býva 0,05% z neuhradenej sumy za každý omeškaný deň, ale môžeš si dohodnúť, že toto percento bude z celej dohodnutej sumy.
    Príklad: nezaplatená suma 100 Eur- sankcia 5 Centov/deň,
    ale pri cene celého diela: 10 000 Eur- sankcia 5 Eur/deň,
    čo je celkom rozdiel.
    Má to jednu chybičku krásy, túto sumu si budeš musieť uplatniť v rámci občiansko-právneho konania.
    Dúfam, že som pomohol.
    Veľa šťastia.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Pred casom nam robil zivnostnik drobne stavebne prace v dome a na dvore. Dohodli sme sa tak, ze vypracoval zoznam prac, tieto ocenil a vyplacali sme ho denne podla vykonanych prac. Za material sme mu platili ihned, podla dokladov, ktore predlozil. Spokojni sme boli my aj on.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.