Zavrieť

Porady

oprava mzdy

zdravím Vás a ako tradične sa obraciam na Vás s prosbou, pracujem v programe Olymp, zamestnancovi sme omylom vyplatili nas výplatu viac, je to dohodár / pri výplate sa vyplatila vlastne aj daň a až keď som to zadala do olympu tak som skoro odpadla ale myslela som že to vyrovnám ako zálohu za prácu v druhom mesiaci ,ale smola tento mesiac nerobil takže nemá mzdu a neviem ako to mám vyrovnať aby to sedelo v účtovníctve, dá sa vôbec urobiť nejaké storno mzdy alebo zadať nejakú zložku mzdy-pri tvorbe výplat v programe Olymp kde nebude mzda myslím takú zložku kde nemusí odpracovať také nie čo neutrálne . Prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mesiačik Pozri príspevok
    zdravím Vás a ako tradične sa obraciam na Vás s prosbou, pracujem v programe Olymp, zamestnancovi sme omylom vyplatili nas výplatu viac, je to dohodár / pri výplate sa vyplatila vlastne aj daň a až keď som to zadala do olympu tak som skoro odpadla ale myslela som že to vyrovnám ako zálohu za prácu v druhom mesiaci ,ale smola tento mesiac nerobil takže nemá mzdu a neviem ako to mám vyrovnať aby to sedelo v účtovníctve, dá sa vôbec urobiť nejaké storno mzdy alebo zadať nejakú zložku mzdy-pri tvorbe výplat v programe Olymp kde nebude mzda myslím takú zložku kde nemusí odpracovať také nie čo neutrálne . Prosím poraďte
    Chápem to tak, že ste zadali uplatnenie nezd.časti základu dane a dohodár nemá podpísané vyhláseni ?
    Má ho podpísané u iného zamestnávatela ?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Veronika, myslím, že mzda nebola pôvodne urobená v mzdovom programe a preto namiesto dane, ktorá mala byť zrazená, bola vyplatená vyššia suma- čiže mzda vrátane dane.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Melnick Pozri príspevok
    Veronika, myslím, že mzda nebola pôvodne urobená v mzdovom programe a preto namiesto dane, ktorá mala byť zrazená, bola vyplatená vyššia suma- čiže mzda vrátane dane.
    ale ak nemal podpísané vyhlásenie a dodatočne ho podpíše, nič sa nedeje - iba ak by bol príjem z dohody vyšší ako NČZD/.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zrejme ide o dohodára, ktorý má HPP u iného zam-eľa, ale načo hádať, keď nevieme presne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ja mám dojem, že odmena bola vypočítaná z vyššej HM, než dohodárovi patrila. Aby som vám to ešte viac zamotala

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    mesiačik dnes na Poradu vyšiel o 10:56, ale tento detektívny príbeh nám neobjasnil

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Paula Pozri príspevok
    mesiačik dnes na Poradu vyšiel o 10:56, ale tento detektívny príbeh nám neobjasnil
    Ja som ho vyriešila: "Vrah je záhradník"

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    čaute všetci, najprv sa ospravedlňujem ale pracovné povinnosti mi umožnili až teraz zasadnúť k porade a písať. Chcem vám to vysvetliť ako to je a verím že nájdeme riešenie takže takto to je :
    nezamestnaný evidovaný na úrade práce je u nás na dohodu , má podpísané daňové, keďže môže zarobiť len určitú sumu aby ho nevyradili z ÚP tak sme zvyšnú sumu ktorú zarobil napísali na jeho babičku - dôchodkyňu /vyhlásenie nemá podpísané/ a tuto je pes zakopaný lebo keď sme vyplácali peniaze tak sme vyplatili celú čiastku ktorá bola na úkolovom liste a zabudli sme že ako dôchodkyňa - dohodárka odvádza daň . Chybu sme zistili pri nahadzovaní výplaty do Olympu,kde program automaticky daň odrátal a my sme vlastne celú vyplatenú mzdu už nemohli odrátať ako zálohu /bola vyplatená totiž skôr formou zálohy/ Tak vlastne dostala viac o tú daň ako mala. Teraz si lámem hlavu ako to dať do poriadku. Prosím poraďte. Chcela by som tom vysporiadať už teraz lebo i keď majú dohody do 31.12.2009 neviem či budú robiť. Je to totiž sporadické a volajú sa dohodári len v prípade potreby. Takže je to guláš že ? Prosím poraďte

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak je predpoklad, že od "babičky" nedoplatok dostanete, nahoď to ako zálohu, k výplate ti vykáže preplatok mzdy, ktorý uhradí do pokladne.
    Čo keby ten nedoplatok uhradil syn, ktorý takto "obišiel" Úrad práce ?

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    skúsim to tak nahodiť ,preplatok donesie to jeho mama tak mi držte palce nech to je dobre a dík za radu, všetci ste super, mne sa to už nesta a ostatným držím palce aby taký guláš nezažili, ahojte

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    ešte raz som tu veronika sad ako nahodím zálohu v Olympe,keď nemal výplatu aby sa to vyrovnalo s účtovníctvom , on tie peniaze do pokladne dá

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mesiačik Pozri príspevok
    ešte raz som tu veronika sad ako nahodím zálohu v Olympe,keď nemal výplatu aby sa to vyrovnalo s účtovníctvom , on tie peniaze do pokladne dá
    Pred generáciou výplaty zadáš zrážku zamestnanca cez personalistika - oprav - zrážky - pridať zrážku /zrážka preddavku na mzdu - treba poriadne vyplniť celú kartu/.
    Potom cez výplaty - oprav opravíš odmenu z dohody na 0 a zostane ti len zrážka - v podstate mínusová mzda a tú uhradí do pokladne.

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    moc,moc ďakujem a dúfam,že sa mi ten guláš už nestane, ináč tie peniaze už doniesla jeho mama, takže ešte raz ahojte a dík, ste skvelí

    mesiačik je offline (nepripojený) mesiačik

    mesiačik
    ahoj verfonikasad, prosím ešte o radu k tomu môjmu gulášu, spravila som ako si mi radila,ale v Olympe som mala mzdu s červeným štvorčekom tak neviem čo som ešte zabudla, ak môžeš upresni mi to ešte, naša ekonómka má tiež s tým problémy a chceme to už dať do poriadku. Peniaze sú ináč vrátené, len ona nevie ako to zaúčtovať a mne v programe svieti červený štvorček, tak ešte raz prosím o radu. Dík a pekný zvyšok dňa

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň, prosím, keď sa vyplatí mzda zamestnancovi v nesprávnej výške, opraví sa v najbližšej výplate? Ak áno, na základe akého zákona? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.