Zavrieť

Porady

likvidácia došlých faktúr

ahoj, chcem poprosiť o radu, ako zlikvidujem došlú faktúru v Pohode. Keďže sme začali pracovať v Pohode len nedávano, rozdelili sme si oblasti, kto čo nahadzuje. Kolegyňa nahodila došlé faktúry a druhá zasa pokladničné doklady. Ja sa teraz vraciam k dokladom, kontrolujem a vytváram predkontácie. Ale keď mám už nahodený pokladničný doklad a chcem "zlikvidovať" faktúru, tak mi vytvorí nový pokladničný doklad. V predchádzajúcom účtovnom programe mi to problém nerobilo, cez VS faktúry mi automaticky z knihy došlých fa vybralo faktúru a priradilo úhradu.
Tak čo mám teraz robiť, keď už mám doklady nahodené? V banke ma ani nepustí vytvoriť predkontáciu bez zlikvidovania, takže tam to budem robiť priebežne.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Monika ide to.
    Nahodený doklad si daj na predkontáciu úhrada fa 211/311.
    Doklad uložíš.
    A teraz si klikneš na zákložku dolu kde máš zaúčtovanie, likvidácia, doklady a položky. Tam si klikni na Likvidáciu - potom klikni akoby do riadku pravým tlačítkom myšky a zobrazí sa ti priradiť likvidáciu výberom a vyberieš fa ku ktorej patrí daný doklad.
    Ak je treba priložím ti aj obrážťok.
    Snáď som to napísala zrozumiteľne.
    A takisto by to malo fungovať aj v Banke.
    Naposledy upravil bv_alexandra : 03.06.09 at 09:53
    likvidacia.jpg  

    likvidácia došlých faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.